Ana SayfaGenelGeely elektrikli otomobil satışlarını 5 kat arttırdı

Geely elektrikli otomobil satışlarını 5 kat arttırdı

Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan ve bünyesinde pek çok marka bulunduran Geely, elektrikli otomobil satışları konusunda altın çağını yaşıyor.

Geely elektrikli otomobil satışlarını 5 kat arttırdı. Geely her ne kadar ülkemizde tutunamamış olsa da, aslında dünya genelinde son derece önemi bir otomotiv markası olarak tanınıyor. Hatta sosyal medyada kullanıcılar tarafından sık sık övgü yağmuruna tutulan Volvo’nun bile uzun bir süreden bu yana Geely’nin bir markası olduğunu bilen kişi sayısı sanıldığından azdır. Üstelik Çinli otomotiv devinin bünyesinde bulunan tek marka Volvo’da değil. Çinli otomotiv devi Volvo’nun yanı sıra, Polestar, Geometry, Zeekr, Jidu gibi markaların da sahibi olarak biliniyor.

Volvo

Geely’nin birçok farklı markayla otomotiv sektöründe var olmasının amaçlarından biri de her türden kullanıcıya hitap edebilme isteği. Bu amaçla hem içten yanmalı motorlu araçlar hem hibrit araçlar hem de tamamen elektrikle çalışan araçlar üreten Çinli şirket, 2022 yılının ilk yarısına ait mali tablolarını açıkladı.

Volvo kablosuz şarj için

Geely elektrikli otomobil satışlarını 5 kat arttırdı

Buna göre şirket 2022’nin ilk yarısında geçtiğimiz döneme göre toplam bazda %9’luk bir satış hacmi daralması yaşasa da, hibrit ve elektrikli modellerde yakaladığı %400’lük, tek başına tamamen elektrikli modellerde ise ulaştığı %520’lik artış yüzlerin fazlasıyla gülmesini sağladı.

Volvo Cars,

Buna göre Geely, geçtiğimiz yılın ilk altı ayında yaklaşık 21.900 adet hibrit veya tam elektrikli araç satan şirket, verilere sadece elektrikli araç olarak bakıldığında ise 13.851 adette kalmıştı. Bununla birlikte 2022 yılının ilk yarısında ise bu sayılar toplamda 109.000’e elektrikli araç özelinde ise 85.820’ye yükseldi.

Instagram bir sonraki özelliği ile tepki çekebilir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting