Ana SayfaGundemBlackBerry 10 Tablet Yolda!

BlackBerry 10 Tablet Yolda!

Son birkaç haftadır silzere yeni BlackBerry 10 Platformuyla ilgili bilgiler aktarıyoruz. Aktardığımız bilgiler arasında işletim sistemi ve yeni çıkacak Z10 akıllı telefon hakkında detaylar var. Ya BlackBerry Tablet?

BlackBerry’nin 30 Ocak 2013 günü yapacağı etkinlikle BlackBerry 10 platformunu tanıtacağı biliniyor. Bu etkinlikte muhtemelen bu platforma üye ilk akıllı telefon olacak Z10’da tanıtılacak. Kullanıcı deneyimi açısından eski platformuna göre daha başarılı bir iş ortaya çıkacağını söyleyebileceğimiz BlackBerry 10 platformu sadece bir akıllı telefon ile sınırlı kalmayacak. Firma 2013 yılı içerisinde 6 adet model çıkartmayı hedefliyor. Muhtemelen bunların ikisi tam dokunmatik ekran ve diğer 4’ü ise klavyeli model olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bu modellerden ilki olacak olan Z10 firmanın amiral gemisi pozisyonunda konumlandırdığı akıllı telefon. Bu telefonun ardından orta ve giriş seviyesi BlackBerry ürünlerini pazarda göreceğiz. Tabii ki bunlar sadece işin akıllı telefon tarafı.Blackberry 10 Tablet PCBlackBerry 10 platformunun bir de Tablet PC tarafı var. Hatırlarsınız BlackBerry geçtiğimiz dönemde PlayBook adındakini tabletini çıkarmış fakat bu konuda yeterli başarıyı yakalayamamıştı. Fakat işler kısa sürede değişti ve yeni BlackBerry 10 platformuna üye Tablet PC yolda. Bu yeni tablet PC’nin ne zaman çıkacağı ve fiyatı konusunda henüz bir bilgi yok. Kesin olan tek şey 2013 yılında RIM BlackBerry 10 platformuna üye ilk Tablet PC’sini halkın beğeninse sunacak.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU