Bitcoin yatay seyrine devam ediyor

Kuantum bilgisayarlar Bitcoin

Bitcoin, 12 gün önce gelen sert düşüş ardından yeni güne yine 26.000$ bandında yatay hareketle başladı. Tarihi düşük volatilite ortamında kalmaya devam eden  Bitcoin ile birlikte altcoinlerde de negatif seyir sürüyor.   Ethereum ise yeni güne 1.640$ seviyelerinde alıcı buluyor.

Son boğa döngüsünün başlamasından hemen önce yani Ekim 2020’den bu yana tüm kripto paraların dolar cinsinden aylık işlem hacimleri en düşük seviyelere gerilemiş durumda. Uzun süredir elinde Bitcoin tutan kişiler, ellerindeki Bitcoinleri tutma konusunda ısrarcı davranmaya ve mart ayından bu yana varlıklarının adedini artırmaya devam ediyor. Bitcoin’e duyulan güvenin artışıyla; dün borsalardan çıkan net BTC sayısının son iki ayın en yüksek seviyesini gördü. Zincir üstü veriler incelendiğinde uzun vadeli yatırımcılar Bitcoin’e güvenmeye devam ederken, kısa vadeli yatırımcıların %90’ı zararda görünüyor.

Kuantum bilgisayarlar Bitcoin

Yeni Hyundai KONA

Kripto varlık yatırım ürünlerinde çıkışların devam etmesindeki en büyük etken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun spot BTC ETF kararını yakın zamanda netleştirmeyecek gibi öngörülmesinden kaynaklanıyor. Bloomberg Intelligence’a göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitwise, BlackRock, VanEck, WisdomTree ve Invesco’dan gelen başvurulara 1 Eylül’de yanıt vermesi bekleniyor. Ancak komisyondan net bir karar çıkması beklenmezken, tüm seçeneklerin ihtimal dahilinde olduğunu belirtmek gerekir; komisyondan ret, onay ya da öteleme kararı çıkabilir. Bir karar çıkmaması halinde ise kriptolarda yatay hareketlilik devam edebilir. Aynı zamanda bu hafta açıklanacak ABD büyüme verisi ve cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam ve işsizlik oranlarındaki değişimler de tüm piyasalarda beklenen diğer veriler olarak karşımıza çıkıyor.

Haber akışının ve makro verilerin olmadığı şu günlerde kripto piyasasının toplam değeri yatay hareketle birlikte 1,02 trilyon dolar seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Yeni günde BTC , Ethereum ve diğer altcoinlerde negatif bir seyir hakimken, son 24 saatte altcoinler arasında ayrışan AKRO %30’luk yükselişle en çok kazandıran kripto varlık olarak yerini alıyor ve yaklaşık bir aydır yükseliş trendini sürdürmeye devam ediyor.

Oppo Find N3 Flip resmen tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir