Bitcoin bir haftanın ardından 26.800$’ı test etti

Bitcoin

Geçtiğimiz perşembe günü yaşanan %12’leri aşan düşüşün ardından yatay bir bant aralığında hareketine devam eden Bitcoin, dün ABD borsalarının teknoloji hisselerindeki yükselişine eşlik etti.  26.800$’ı test eden Bitcoin, yeni güne 26.400$ seviyelerinde başladı. Ethereum ise 1.675$ seviyelerinden alıcı buluyor.

Bitcoin’de geçtiğimiz perşembe günü gelen düşüşle birlikte en büyük beş madencilik şirketi toplam 2,6 milyar dolar değer kaybetti. Kripto madencilik şirketleri değer kaybetse de madencilerin gelirleri tutarlı bir şekilde artış kaydetmeye devam etti. Zincir üstü veriler incelendiğinde, bu süreçte Bitcoin madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Madenciliğin zorluğunun artması ise madencilerin maliyetlerinin artmasına sebep olabilirken, maliyet artışlarını karşılamak için madencilerin ilerleyen süreçte Bitcoin satışları yapabileceği anlamına geliyor.

Bu altcoin yükselişe bitmex Bitcoin

Piyasalar yarın FED başkanı Jerome Powell’ın yarın Jackson Hole Sempozyumu’nda yapacağı konuşmayı bekliyor. Bitcoin’deki dar bant aralığındaki fiyat hareketindeki en büyük neden de Powell’ın kripto piyasanın da konuşmayı bekliyor olması gibi görünüyor. Powell’ın küresel ekonomik görünüm hakkında yapacağı konuşmada faiz oranları hakkında düşüncelerini paylaşacağı beklerken, CME FedWatch Tool incelendiğinde piyasa önümüzdeki ay politika faizinin sabit bırakılmasını %86 oranında bekliyor. Aynı zamanda ABD’de soğuyan iş gücü piyasası, tüm zamanların en yüksek seviyesindeki kredi kartı borçları, ipotek faizlerinde son 20 yılın en yüksek seviyesi ve Çin gibi büyük ekonomilere ilişkin endişeli ortamın bulunması ise Powell’ın güvercin bir tonda konuşmasına neden olabilir.

Kripto piyasasındaki genel görünüme bakıldığında; kripto piyasasının toplam değeri dün yaşanan ufak toparlanma ile birlikte 1,04 trilyon dolar seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Yeni günde Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerde karışık bir seyir hakimken, son 24 saatte altcoinler arasında ayrışan YGG %15’lik yükselişle liderliği alırken, %11 artışla SFP ikinci ve %10’luk hareketiyle onu takip eden DYDX ise üçüncü sırada en çok kazandıran kripto varlıklar olarak yerlerini aldılar.

Samsung Galaxy S24 Ultra En Parlak Ekrana Sahip Olabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir