Bitcoin ayı sezonu için hazır mı? Kabus daha ne kadar sürecek?

Ukrayna, 13 milyon doların üzerinde kripto para topladı

Bitcoin üzerinde dolaşan karabulutlar dağılmak bilmiyor. Tabi Bitcoin bu seviyelerden sonra yukarı yönlü bir boğa koşusuna hazırlanır dediğimiz anda tekrar dibi görüyoruz. Peki bu durum ne kadar daha devam edecek? İşte detaylar.

Bitcoin ayı sezonu için hazır mı? Kabus daha ne kadar sürecek? Kripto para piyasasında yaşanan olumsuz hava devam ediyor. Yaklaşık olarak 1 sene önce başlayan düşüş süreci hala bitmiş değil. Çok değil daha geçtiğimiz 2021’in Mayıs ayında Bitcoin 65 bin dolar seviyesine yaklaşmıştı. Bu çıkışın ardından yaşanan düşüş ise pek çok kişiye büyük oranda zarar ettirdi.

Bitcoin boğa koşusu

Pek çok kripto varlık yüzde 80’nin üzerinde değer kaybetti. Hatta bazı alt coinlerde değer kaybı yüzde 90’nın da üzerine çıktı.

Genel beklenti bunun sert bir düzeltme olduğu yönündeydi. Fakat geçen süreye rağmen kripto para piyasasındaki durağanlık son bulmadı.

Bitcoin boğa koşusu

Bitcoin ayı sezonu için hazır mı? Kabus daha ne kadar sürecek?

Bazı uzmanlar kripto para piyasasında yaşanan bu grafik örgüsünün ayı piyasası sinyallerine işaret olduğunu belirtiyor. Elbette bunun ne derece doğru olduğunu bilmek zor. Sonuç olarak bu konu hakkında yorum yapmak doğru değil.

Elbette şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. Kripto para piyasası riskli bir kulvar. Hele ki şu sıralar riskin bir tık daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin 5 yıl sonra

Her zaman olduğu gibi yine ufak bir anımsatmada bulunalım. Bu ve diğer kripto para içeriklerimiz kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Dolayısıyla yatırımlarınızı kendi görüşleriniz doğrultusunda oluşturmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Fakat bu sektörde riskin her zaman olduğunu da unutmayın.

Dahmer 1 milyar saat izlendi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir