Bing arama motoru isim değiştiriyor: Bakın yeni ismi ne olacak!

Microsoft'u dolandıran çalışan

Dünyanın en çok tercih edilenleri içerisinde yer alan Bing arama motoru, isim değişikliğine gidiyor. Peki yeni ismi ne olacak?

Yukarıda Bing arama motoru ile alakalı çok fazla tercih edilmesinden bahsettik. Peki bu sistem neden böylesine fazla tercih ediliyor. Elbette bunun çok fazla nedeni var ancak bir tanesi hemen öne çıkıyor. Bu arama motoru, Microsoft çatısı altında hizmet veriyor. Böylece, büyük bir güveni otomatik olarak sağlıyor. İşte tam da bu nedenden dolayı önemli bir karar alındı.

Microsoft kendi markasını öne çıkarıyor

Microsoft Store, Microsoft 365, Microsoft Edge ve Microsoft Teams gibi platformların en büyük ortak noktası, şirketin ismini ön plana çıkarıyor olmaları. Bunu yapmalarından dolayı aslında şirketin markalaşma konusunda avantaj yakalanması sağlanıyor. Üstelik bunu sadece Microsoft şirketi yapmıyor. Aynı zamanda Google gibi devasa sistemlerde de benzer uygulamalar olduğu söylenebilir.

Bing arama motoru

Yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte, Microsoft Bing ibaresinin daha fazla görüneceğini söyleyebiliriz. Yani artık bu arama motorunun logosunda sadece “Bing” görmek mümkün olmayacak. Bunun yerine “Microsoft” markası ile birlikte kullanımı sağlanacak. Google ve diğer bazı büyük şirketlerde de benzer uygulamalar uzun süredir devam ediyor.

Her ne kadar tüm ekipmanlarda şirketin markalaşmaya çalıştığı ifade edilse bile; Surface ve Xbox bunun dışında kalacak gibi görünüyor. Şirket bunların isminde değişikliğe gitmeyecek. Sizce Microsoft’un bu stratejisi doğru mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bing arama motoru isim değiştiriyor: Bakın yeni ismi ne olacak!” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir