Binance’tan para çekme işlemi nasıl yapılır?

Kripto paralarda korkutan

Hali hazırda kripto para borsalarına olan güven azalmış durumda. Aslında bu ortam Binance’ın ekmeğine yağ sürdü. Çünkü pek çok kişi direkt olarak Binance’a geçiş yaptı. Peki Binance üzerinde nasıl para çekeceğiz? İşte bu sorunun yanıtı.

Binance’tan para çekme işlemi nasıl yapılır? Kripto para piyasasını takip edenlerin de bildiği üzere geçtiğimiz yıl Resmi Gazete’de bir yönetmelik yayınladı. Yayınlanan bu yönetmelik elektronik para kuruluşlarının, kripto para borsalarına aracılık etmelerini yasaklanmıştı. Peki yabancı kripto para borsaları üzerinden para çekmek için elektronik para kuruluşlarını kullananlar şimdi ne yapacaklar.

kripto para borsalarından TL çekme

Malum, yerli borsalar için herhangi bir sorun söz konusu değil. Çünkü bu borsalarda direkt olarak bankalar üzerinden para yatırıp, çekebiliyorsunuz. Lakin söz konusu yabancı borsalar olduğunda bankalar üzerinden işlem yapmak pek de mümkün olmuyor.

kripto para borsalarından TL çekme

Binance’tan para çekme işlemi nasıl yapılır?

Peki Türkiye’deki yabancı borsa kullanıcıları bu kripto para borsalarında yer alan paralarını nasıl çekecekler? Aslında son derece basit. Yapmanız gereken ilk şey yerli bir kripto para borsasında hesap açmak olacaktır. Ardından yabancı borsalar üzerinden çekmek istediğiniz kripto paranızı USDT’ye çevirerek, hesap açtığınız yerli kripto para borsasına transfer edeceksiniz.

kripto para borsalarından TL çekme

Son adımda USDT’yi TRY’ye çevirip, parayı banka hesabınıza aktaracaksınız. Bilmeyenler için söyleyelim. USDT yani Tether dolara sabitlenmiş bir stable coin. Üstelik bu coin’in transfer ücretleri de çok yüksek değil. Yani transfer sırasında da öyle büyük meblağlar ödemeniz gerekmiyor.

Dragon Age’in Mass Effect’i geçmesi EA’i şaşırttı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir