Ana SayfaGenelBill Gates'den Yardım Talebi!

Bill Gates’den Yardım Talebi!

Milyarder yardımsever Bill Gates, Amerikan kanalı CNN’e çok özel açıklamalarda bulunurken, hükümetlerden ve zenginlerden yardım talep etmeyi ihmal etmedi.

Bill & Melinda Gates Vakfı’nın kurucususu Bill Gates, Dünya AIDS günü nedeniyle çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bill Gates, AIDS’e yol açan HIV virüsüyle savaşmak üzere hükümetlerden, yardım kuruluşlarından, dünya liderlerinden ve zenginlerden yardım istedi. Gates, röportakında şu kalemlere ver yerdi:

- Reklam -

“Zambiya’da, 10 yıl önce HIV virüsüne sahip olanların sadece yüzde 15’i tedavi edilebiliyordu. Şimdilerde bu rakam yüzde 80’lerde… Tedavi masrafı ise 10.000 dolardı yani Zambiya gibi bir ülkede bu idam cezasından farksızdı ve kesin ölüm anlamına geliyordu. Dünya’nın tüm güçlü kişilerine çağrıda bulunuyorum. AIDS’in önüne geçelim ve gezegen çapında tedavi oranını en yüksek seviyeye taşıyalım”

- Reklam -
Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting