Ana SayfaGenelBill Gates eşinden boşanma kararı aldı

Bill Gates eşinden boşanma kararı aldı

Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates 27 yıllık evliliğini noktalama kararı aldı. İşte beklenmedik boşanma ile ilgili detaylar.

Teknoloji dünyasının ünlü isimlerinden biri olan Bill Gates’in evliliğini sonlandırmak üzere olduğu ortaya çıktı. Gates şahsi Twitter hesabından yaptığı açıklamada evliliğini bitirmek üzere olduğunu ve bu kararın ortak olarak alındığını dile getirdi.

2021 yılının en zengin iş adamları listesinde 4. sırada bulunan Gates, 27 yıldır eşi Melinda ile evliydi. İkilinin bu ayrılık kararı herkesi şaşırttı. Çünkü Gates çifti genel olarak basına uyumlu bir çift pozu veriyordu.

65 yaşındaki Gates, Melinda ile evlendiğinde 38 yaşındaydı. Çiftin kendi isimleriyle kurdukları bir de vakıf bulunuyordu. Gates ayrılsalar da vakıfta beraber çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Bill Gates eşinden boşanma kararı aldı

Son dönemde boşanmaların daha sık yaşanmaya başladığı da inkar edilemez bir gerçek. Sadece Türkiye’de değil. Tüm dünyada boşanma oranları feci şekilde artmış durumda. Muhtemelen bunda kadınların artık kendi ayakları üzerinde durabiliyor oluşları büyük önem arz ediyor.

Bununla ilgili yapılan bir araştırmaya göre uzun süreli evliliklerde boşanma sayısı da önemli oranda arttı. Eskiden belli bir sürenin üzerindeki evliliklerde boşanma oranı yüzde 1’in bile altındaydı. Şimdi ise bu oran 10 kat artmış durumda. Belki önümüzdeki yıllarda bu sayılar çok daha fazla artabilir.

The Simpsons hakkında bilinmeyen bir detay ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting