Ana sayfa Donanım Bilgisayarımın Performansını Nasıl Yükseltirim?

Bilgisayarımın Performansını Nasıl Yükseltirim?

Bilgisayarınız zaman içinde yüklediğiniz programlar ve arşivlediğiniz dosyalar nedeniyle yavaş işlem yapar.  Bunların yanına bilgisayarınıza bulaşan virüsler ve casus programlar eklenince bilgisayarınızın performansı oldukça düşer.

Bilgisayar arızalarına yerinde çözümler üreten Pratik Servis, bilgisayarınızın performansını arttıracak öneriler sunuyor:

Bilgisayarınıza gereksiz programlar kurmayın, kullanmadığınız programları bilgisayarınızdan kaldırın.Computer-Performance

Bilgisayarınızda oluşturduğunuz dosyalarda yaptığınız değişiklikler, sabit diskte asıl dosyanın konumundan farklı bir alanda depolanır. Bu işlemler diskinizde zamanla parçalanmalara neden olur, bilgisayarınız yavaşlar. Parçalanmış dosyalarınızı birleştirmek için disk birleştiricisini kullanın.

İşletim sisteminin yer aldığı diskin boyutunu küçük tutun ve bu bölüme başka yüklemeler yapmamaya dikkat edin.

Bilgisayarınızdaki programların ayarlarını yapmaya özen gösterin, bilgisayarınızı açarken programların otomatik çalışmasını önleyin.

Masaüstü arka planında resimler kullanmayın, düz renkleri tercih edin.

Geçici dosyaları, internet geçmişini ve çerezleri sık aralıklarla sisteminizden silin.

Mutlaka anti-virüs programı kullanın.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler