Lenovo yeni akıllı cihazlarıyla yapay zeka, sanal ve artırılmış gerçekliği sunuyor

IFA Fuarı kapsamında yeni Lenovo Explorer, Amazon Alexa ve Yoga 920 gibi en yeni ürünlerini teknoloji severlere tanıtan teknoloji devi Lenovo, yapay zeka, sanal ve artırılmış gerçekliğin yanında işlevselliğin ve tasarımın da sınırlarını zorluyor. 

Bilgisayar üreticisi, sunucu alanında ve Motorola markası ile akıllı telefon pazarında hızla büyüyen teknoloji devi Lenovo, günümüz zekasını ve gücünü ortaya çıkaran yapay zeka, arttırılmış ve sanal gerçeklik içeren yeni akıllı cihazlarını tanıttı. Ürünlerden Lenovo Explorer, Amazon Alexa ve Yoga 920 büyük ilgi gördü. 

Lenovo Explorer ile bambaşka bir bilgisayar deneyimi 

Microsoft ile beraber birçok VR ürünü geliştiren Lenovo, oyunun kurallarını değiştirmeyi planlıyor. Sadece bir kablo ile bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz ve aklınıza gelen her şeyi yapabileceğiniz Lenovo Explorer ise bu görüşün ilk meyvesi olarak öne çıkıyor. Bilgisayarınızın doğal ve aynı zamanda ekonomik bir uzantısı olarak tasarlanan Lenovo Explorer ile Microsoft Office paketine erişebilir, sanal gerçeklik (VR) oyunları oynayabilir,  360 derecelik ya da 4K çözünürlükteki videolarla bilgisayar deneyiminizi geliştirebilirsiniz. 

Alexa ile Moto X’e merhaba

4. Nesil Moto X’in akıllı kamerası fotoğraf çekmekten daha da fazlasını yapıyor. Landmark Detection özelliği ile lensinizi herhangi bir objeye çevirdiğiniz zaman size gördüğünüz şey hakkında daha fazla bilgi isteyip istemediğinizi soruyor; ya da isterseniz Arttırılmış Gerçeklik özelliği ile selfie’lerinize animasyon ekleyerek daha eğlenceli hale getirme imkanı sunuyor. Moto X, Motorola akıllı telefonlar içinde Amazon Alexa özelliği olan ilk telefon olarak da öne çıkan cihaz ile isterseniz otelde isterseniz arkadaşınızın evinde olun, senkronizasyon sayesinde Alexa’nın özellikleri hep sizinle olacak.

Alexa ile tabletlerimiz de artık daha akıllı 

Amazon Alexa ile tabletlerimiz de artık daha akıllı. Aile odaklı Tab 4 Serisi, Alexa tarafından güçlendirilen Ana Asistan Paketi sayesinde daha da çok yönlü hale geldi. Alexa sayesinde haberler, hava durumu gibi bilgilere sesli komutlarla ulaşabilir veya takviminizi yönetebilirsiniz. Sadece sesinizle çevrimiçi alışveriş yapmak, bir şarkıyı dinlemek veya akıllı evinizi kontrol etmek için Alexa’yı kullanabilir ve sadece 320 gramlık bu hafif tableti gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Üstelik isteğe bağlı Çocuk ve Verimlilik Paketi ürünü klasik tablet anlayışından öteye taşıyor. 

Yapay Zeka Kendi Dilini Geliştirince Kapatıldı

Bilgisayarınız yapay zeka ile ihtiyaçlarınızı önceden tahmin etsin

Bilgisayarınız yapay zeka sayesinde artık ihtiyaçlarınızı önceden tahmin edebilir ve sizinle çeşitli şekillerde etkileşime geçebilir. Yoga 920, yeni akıllı kaleminin işlevselliği, uzaktan ses tanıma, sanal ya da artırılmış gerçeklik seçenekleri; biyometrik güvenlik ve diğer araçlar ile daha akıllı bir dizüstü bilgisayarı sizlere sunuyor.

4 metre uzaklığa kadar ses komutlarını tanıyabilen Yoga 920 ile yalnızca sesli komutlar kullanarak online alışveriş ve web’de arama yapabilir, e-posta gönderebilir, istediğiniz uygulamayı başlatabilir; ve daha birçok özelliği yalnızca konuşarak aktif hale geçirebilirsiniz. Intel’in en yeni 8inci Gen Dört Çekirdekli i7 işlemcisi; Windows 10 OS, 13.9 inçlik çerçevesiz 4K IPS dokunmatik ekranı ile performans ve işlevselliği birleştiren bilgisayar sadece 1,37 kg’lık hafifliği ile de kolay taşınabilirlik sağlıyor.

Motorola IFA’nın yıldızı oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir