Ana SayfaDonanımSony 84” 4K Ultra HD TV Sony Center’larda Sergilenmeye Başladı!

Sony 84” 4K Ultra HD TV Sony Center’larda Sergilenmeye Başladı!

Sony, ilk kez IFA 2012’de görücüye çıkardığı ve Aralık 2012 itibariyle Türkiye’ye getirdiği 84” 4K Ultra HD TV modelini, İstanbul’da Kanyon ve İstinye Park’taki, Ankara’da Kentpark’taki Sony Centerlar’da sergiliyor. Sony, TV eğlencesinin geleceğini gösteren KD-84X9005 BRAVIA TV ile tanışmak isteyenler için yeni modelini, ayrıca 2 – 8 Ocak 2013 tarihleri arasında İstanbul Cevahir AVM’deki Sony Center’da, 9 – 16 Ocak 2013 tarihleri arasında Bayrampaşa Sony Center’da görücüye çıkaracak.

İzleyiciyi sahnenin içine çeken TV seyir deneyimi

Sony’nin dünya çapındaki ve Türkiye’deki tüketicilere TV dünyasının geleceğini bugünden sunduğu yeni 84” 4K Ultra HD TV modeli KD-84X9005  BRAVIA, Sony’nin tescilli X-Reality PRO işlemci teknolojisini kullanıyor. Sony, 4K Ultra HD TV’si ile tüketicilerine, “sadece televizyon izlemeyin, sahnenin içine çekilin”, diye sesleniyor. Yeni KD-84X9005 BRAVIA TV, 3840×2160 piksel çözünürlüğü ile dört Full HD TV’nin birleşimi çözünürlükte olduğundan daha önce hiç görmediğiniz detayları gösteriyor. 4 kat daha doğal ve 4 kat daha zengin görüntüler ile 4 kat daha fazla kontrast oranı sunuyor. Ayrıca, 10 adet hoparlör sistemi ile oturma odalarını, izleyicinin ruhunu adeta saran son derece yüksek kaliteli ve güçlü seslerle dolduruyor.sony KD-84X9005 a

Full HD standardının dört katı çözünürlük

İçerdiği yaklaşık 8,29 milyon piksel ile Full HD standardının dört katı çözünürlüğe sahip olan yeni 4K Ultra HD TV, Sony’nin süper çözünürlüklü yüksek görüntü kalitesi işlemcisi 4K X-Reality PRO’yu da içinde barındırıyor. Bu teknoloji, HD dijital yayınlar veya Blu-ray disk içerikleri gibi farklı çözünürlüklere sahip çeşitli içerikleri, nefes kesici netlikte, yüksek kaliteli 4K çözünürlüklü görüntüye dönüştürecek kapasiteye sahip. Bu sayede izleyiciler, piksellerden rahatsız olmuyor ve Full HD televizyonlar için ekran yüksekliğinin üç katı bir mesafede TV karşısına oturulması tavsiyesine kıyasla yarı mesafede oturduklarında bile 60 derecelik izleme açısı ile nefes kesici ölçüde gerçekçi ve muhteşem netliğe sahip görüntüleri fark edebiliyor.

Ruhunuzu saracak sesler

Büyük boyutlu ekran için optimize edilen 10 adet hoparlör sistemi ile Sony’nin eşsiz yüksek kaliteli ses sinyal işleme teknolojisi, 84” 4K Ultra HD TV’de bir araya geliyor. Derin baslardan yüksek tiz notalara kadar ses kaynağının konumunu hissettiren tonlar ile izleyiciyi sarmalayan, güçlü üç boyutlu ses elde ediliyor. Büyük ve çekici yüksek çözünürlüklü ekranı ve yüksek kaliteli güçlü sesi ile izleyiciler, mevcut televizyonların hiçbirinde yaşamadıkları türden çevreleyici deneyimlerin tadını çıkarıyor, kendilerini canlı eğlence ortamı veya bir sinema salonunun içinde hissediyor.

Sinema salonunu aratmayan büyük ekranlı 3D görüntüler

84 inçlik 4K panel ve ‘4K X-Reality PRO’ süper çözünürlük işlemci, izleyicinin 3D görüntülerin tadını Full HD çözünürlüğün üzerine çıkan yüksek görüntü kalitesi ile çıkarmasına imkan veriyor. 84” 4K Ultra HD TV, ‘Blu-ray 3D’ Full-HD çözünürlüklü 3D görüntüleri, 4K (3840 x 2160) görüntülere yükselterek bunları ekran üzerindeki polarizasyon tabakası üzerinde sol ve sağ için ayrı ayrı 3840 piksel x 1080 piksel halinde gösteriyor. Televizyon ile birlikte gelen, hafif ve rahat bir pasif tasarım sunan 3D gözlükler ise pil gerektirmiyor. İzleyiciler artık 3D görüntülerin tadını adeta bir sinema salonundaymış gibi etkileyici, büyük bir ekran üzerinde çıkartabiliyor.

Sony’den televizyon deneyiminde yeni tarzlar

İzleyiciler, manzara fotoğraflarını büyütüp poster boyutlarına getirerek veya çocukların fotoğraflarını tüm ailenin görmesi için gerçek yaşamdaki boyutlarına yükselterek aynı zamanda yüksek çözünürlüklü dijital fotoğrafların tadını da büyük ekran üzerinde çıkartabiliyor. Ayrıca, özel bir PlayStation®3 yazılımı olan ‘PlayMemories Studio’(*2) da kullanıcılara yüksek çözünürlüklü fotoğrafları 4K televizyonun rahatlığı ve konforu ile organize etme ve oynatma imkanını veriyor. Sony gelecekte de bu tür yeni tüketici deneyimleri sağlamaya devam ederek yeni televizyon izleme tarzları sunmayı amaçlıyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting