Google, bedava Google Home dağıtacak

google home

Yazılım ve teknoloji dünyasının öncü ismi Google, akıllı hoparlör pazarındaki payını arttırmak için ilginç bir kampanya başlattı. İşte yeni Google Home kampanyası.

Şu aralar akıllı hoparlörlerin hayli revaçta olduğunu söylesek, sanırım pek de yanılmış olmayız. Şimdilik Amazon ve Google’ın elinde bulunan bu pazar, muhtemelen Apple, Microsoft, Harman gibi dev isimlerin de sektöre girmesiyle farklı bir boyuta ulaşacaktır.

Amazon’un Echo isimli akıllı hoparlörü ile yüzde 70’lik bir paya sahip olduğu pazarda, Google Home ise geri kalan kısmın hakimi konumunda. Fakat Google, Apple, Microsoft ve Harman’ın yeni akıllı hoparlörleri satışa sunulmadan önce mevcut pazar payını arttırmayı hedefliyor. Bunun için harekete geçen yazılım ve teknoloji devi son derece ilgi çekici bir kampanyanın startını verdi.

Google’dan yapılan açıklamada, kısa süreliğine Pixel XL alan tüm kullanıcılara 129 dolar değerindeki Google Home akıllı hoparlörün hediye olarak verileceği açıklandı. Bu kampanyaya katılmak için yapılması gereken tek şey, Google Store’dan bir Pixel XL satın almak.

Elbette sizlerin de tahmin edebileceği üzere ülkemizde Google Store bulunmuyor. Dahası Avrupa’da bile tek tük bazı ülkelerde mevcut. Zaten bu kampanya da şimdilik sadece Amerika’da geçerli. Akıllı hoparlör pazarının yüzde 98’lik kısmını Amerika’nın oluşturduğunu düşünürsek, bu kampanyanın konumu hakkında daha mantıklı düşünebiliriz.

Dip not olarak belirtelim. Google akıllı hoparlörünü, bu sene sonuna kadar İngiltere ve bazı Avrupa ülkelerinde de satışa sunmayı planlıyor.


Yorumlar kapatıldı.