B sınıfı sedan için yeni alternatif!

B sınıfı sedan için yeni alternatif

B sınıfı sedan noktasında eksik kalan Skoda, bu boşluğu yeni modeli Slavia ile doldurmayı planlıyor. İşte otomobil hakkındaki tüm detaylar!

B sınıfı sedan için yeni alternatif! Karşınızda Skoda Slavia! Rapid olarak isimlendirdiği modeline veda eden Skoda, B sınıfı sedan noktasında biraz eksik kalmıştı. Ancak marka çok geçmeden bu eksikliği gidermenin planlarını yapıyor. Yeni yıl ile beraber Slavia isimli otomobilini piyasaya sürecek olan Skoda; Honda City, Renault Taliant gibi modellere önemli bir alternatif oluşturmayı hedefliyor. Peki ama 2022 Skoda Slavia nasıl bir tasarıma ve özelliklere sahip olacak?

B sınıfı sedan için yeni alternatif! Karşınızda Skoda Slavia!

B sınıfı sedan için yeni alternatif

Skoda Slavia tasarım dili olarak ailenin diğer üyeleri olan Octavia ve Superb ile aynı çizgiden yürüyecek. Özellikle arka stop tasarımı ile abilerine çok benzeyen Slavia, ön kısımdan ise Fabia’yı andırıyor. Paylaşılan görsellerde iç mekanın açık renk döşemeleri ile daha ferah yapıldığına şahit oluyoruz. Otomobil buna ek olarak 8 inçlik gösterge paneli ve 10 inçlik multimedya ekranı sayesinde çağın gerekliliklerini yakalamayı başarıyor. Hindistan’da Active, Ambition ve Style olmak üzere üç farklı donanım ile satışa sunulacak olan Skoda Slavia, 521 litrelik bagaj hacmiyle de rakiplerinden geri olmadığını kanıtlıyor.

Demin de ifade ettiğimiz gibi araç Hindistan’da satışa sunulacak. Markanın daha sonraki süreçte bu otomobili Avrupa pazarına da getirip getirmeyeceğini bekleyip göreceğiz. En azından şu an için bu tarz bir bilginin olmadığını söyleyebiliriz. Ancak Skoda Slavia eğer ülkemizde de satışa sunulursa Fiat Egea, Renault Taliant ve Honda City gibi ciddi rakiplerle kapışmak zorunda kalacak.

Sosyal medya platformları çökmeye devam ediyor: Sabit duramadılar