ASUS, ROG Rapture GT-AX11000 Pro oyuncu router’ını duyurdu

ROG Rapture GT-AX11000 Pro

ASUS , her tür oyuncuyu ultra hızlı WiFi 6 ve 10 Gbps Ethernet bağlantısıyla tanıştırmaya hazır, şık oyuncu router’ı ROG Rapture GT-AX11000 Pro’yu duyurdu.

ROG Rapture  GT-AX11000 Pro , giderek daha kalabalıklaşan kablosuz bağlantı dalgalarını aşmak, düşük gecikme süreli oyun deneyimleri sunmak, son derece yüksek indirme hızlarına ve geniş kapsama alanına ulaşmak için en baştan tasarlandı.

ROG Rapture GT-AX11000 Pro

ASUS RangeBoost Plus özelliği kapsama alanını genişletirken, ASUS AiMesh uyumluluğu da AiMesh özellikli router’ları birleştirerek tüm evi kaplayan bir ağ WiFi sistemi oluşturma veya mevcut sistemi iyileştirme olanağı veriyor. Böylece evde hiçbir ölü nokta kalmıyor. İkinci 5 Ghz bandında yeni U-NII 4 (Unlicenced National Information Infrastructure 4 – Lisanssız Ulusal Bilgi Altyapısı 4) desteği bulunuyor. Bu teknoloji, uyumlu istemci cihazların son derece yüksek hızlı 169 Mhz kanalından yararlanmasını sağlıyor.

ROG Rapture GT-AX11000 Pro , ücretsiz ASUS Router mobil uygulamasıyla kolayca yönetilebiliyor. Uygulama her düzeyden kullanıcıya router’ın güçlü özelliklerine erişme olanağı sunuyor. Bunun dışında bir de kullanımı kolay web arayüzü bulunuyor. Bu arayüzden yeni 10 Gbps LAN/WAN bağlantı noktası yapılandırılabiliyor.

ROG Rapture GT-AX11000 Pro

Devasa WiFi kapasitesi

ROG Rapture GT-AX11000 Pro, toplamda 11000 Mbps hıza ulaşabilen güçlü bir 4x4x4 üç bant WiFi 6 router. İki adet 5 Ghz ve bir adet 2,4 Ghz bant eski WiFi cihazlarıyla tamamen uyumlu. Yeni cihazlar ise bağlantı hızını ve sinyal gücünü artıran gelişmiş teknolojilerden yararlanabiliyor. Örneğin, ikinci 5 Ghz bandında 5,9 Ghz’de ek bir U-NII 4 tayfı bulunuyor. Bu özellik yoğun olmayan sinyal dalgalarına erişebiliyor ve böylece dosya indirme ve yayın izleme gibi işlemlerin daha kesintisiz yapılabilmesini sağlıyor.

5,9 Ghz tayfı daha önce hiç kullanılmadığından, U-NII 4 uyumlu cihazlara sahip kullanıcılar çevrelerindeki WiFi ağlarının oluşturduğu sinyal karışmasından kaçınabiliyor, daha düşük frekanslarda kalabalıkla mücadele etmek zorunda kalmıyor. Kullanıcılar önceden 5 Ghz bandında yalnızca iki adet 160 Mhz kanala erişebiliyordu. Şimdi GT-AX11000 Pro ile yüksek güçlü üçüncü bir 160 Mhz kanalına da erişerek daha yüksek ağ kapasitesine ulaşabiliyor veya AiMesh ağlarının arka plan bağlantı kapasitesini güçlendirebiliyor.

ROG Rapture GT-AX11000 Pro

160 MHz kanallardan, OFDMA ve MU-MIMO teknolojilerinden yararlanan GT-AX11000 Pro, kabalalık ortamlarda ve ağlarda 4 kat daha geniş ağ kapasitesi sunuyor. Bu gelişmiş teknolojisi sayesinde kullanıcılar çok sayıda cihaza hızla erişebiliyor veya belirli bir bağlantıda son derece yüksek hızlara ulaşabiliyor.

Kablolu bağlantı kullananlara son teknoloji seçenekler

ROG Rapture GT-AX11000 , Ethernet bağlantısını tercih edenlere bir değil iki adet WAN bağlantı noktası sunuyor. 2,5 Gbps ve 10 Gbps destekleyen bu bağlantı noktalarından 10 Gbps olanı kolayca LAN için yapılandırılabiliyor. Böylece ağ içinde veri aktarım hızları artırılabiliyor. Yüksek performansı korumak için, 1 Gbps bağlantı noktalarından ikisi bağlantı birleştirme özelliğini destekliyor. Bu özellik, farklı Ethernet bağlantılarını bir araya getirerek daha hızlı bir bağlantı oluşturuyor.

Bunlara yük dengeleme özelliği de eklendiğinde kullanıcılar çok yüksek bant genişliğine ulaşabiliyor ve giderek daha yaygınlaşan ultra yüksek hızlı internet servislerinden yararlanabiliyor.

Asus ROG Phone 6D Ultimate özellikleri ile rakipsiz!