Ana sayfa Oyun Asus ile ESPN işbirliği yapıyor!

Asus ile ESPN işbirliği yapıyor!

Asus ile ESPN, EXP E-Spor oyun turnuvalarında işbirliği yapacağını duyurdu. Peki, bu işbilriğinin detayları neler? İşte konuyla ilgili açıklamalar.

ASUS Republic of Gamers, ESPN tarafından düzenlenen EXP e-spor oyun turnuvalarının resmi donanım sponsoru olacağını duyurdu.  ESPN’in e-spor çalışmalarını tüm platformlara ve içerik türlerine yayma isteğini gösteren bu turnuvanın, her tür spor tutkununun ilgisini çekmesi bekleniyor.

Asus ile ESPN işbirliği yapıyor!

EXP yaz turnuvaları 11 Temmuz’da Pro-Am Apex Legends Exhibition ile başlayacak. Oyuncu topluluklarından katılımcıların yarışacağı turnuvada, fikir önderlerinden hayranlara, ünlülere ve e-şampiyonlarına kadar birçok isim bulunacak. Bu turnuvayı 2-3 Ağustos tarihlerinde X Games Minneapolis’te düzenlenecek EXP Invitational – Apex Legends turnuvası takip edecek. Dünyanın en iyi 20 Apex Legends takımı 150.000 dolarlık ödül havuzundan pay almaya çalışacak.

Nintendo Switch Lite tanıtıldı! İşte özellikleri!

ESPN’in Mayıs 2019’da Collegiate Esports Championship’te düzenlediği ilk EXP etkinliğinin de sponsoru olan ROG, gelecek turnuvalara da rekabetçi düzeyde oyuncu donanımı tedarik etmeye devam edecek. Turnuvaya katılanlar ASUS tarafından sunulan ROG Strix GL12CX oyuncu masaüstü bilgisayarları ve ROG Swift PG248Q oyuncu monitörlerinde mücadele edecek.

Düzenlenecek etkinlikler ROG ve ESPN’in profesyonel e-sporu daha geniş bir platforma yaymakta ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor. Bu turnuvalar ESPN uygulamasının yanı sıra birçok dijital platformda canlı olarak izlenebilecek. Her etkinlik sonrasında önemli anları ve hikayeleri gösteren bir program da ESPN ve ABC kanallarında yayınlanacak. Bunun geleneksel izleyicileri profesyonel oyun dünyasıyla tanıştırmak için önemli bir adım olması bekleniyor.

PAX, Dreamhack ve ESL One’ın ardından EXP turnuva serisine de sponsor olan ROG, geliştiricilerden yayıncılara ve profesyonel oyunculara kadar oyun endüstrisini her açıdan desteklemek için için çalışıyor.

EXP turnuvalarına katılanlar yüksek FPS’li oyunlar için tasarlanan ROG donanımlarında mücadele verecek.

Fabrikada hız aşırtma yapılan, sıvı soğutmalı Strix GL12CX oyuncu masaüstü bilgisayarı, yarışmacılara önemli avantajlar sunmak için üretildi. Turnuva maçları için özel olarak geliştirilen ürünün kasasında, manyetik ön kapağın arkasında gizli bir SSD yuvası bulunuyor. Bilgisayar çalışırken buradaki SSD’yi değiştirmek mümkün. Oyuncular kendi oyunlarını ve profillerini 2,5 inç SSD’lerde sakladığından bu özellik e-spor etkinliklerinde çok kullanışlı oluyor. Bu yuva sayesinde organizatörler SSD’leri tornavida kullanmadan ve sistemi yeniden başlatmadan kolayca çıkarıp değiştirebiliyor.

NVIDIA GeForce RTX 2070 GPU ile donatılan bu oyun makinesi, profesyonel maçlar için gereken üç haneli kare hızlarına ulaşacak kadar güçlü. Yarışmacılar yıldırım hızındaki ROG Swift PG248Q monitörle aksiyonun tam ortasına dalacak. Hız aşırtılabilir 180Hz yenileme hızına sahip bu panel NVIDIA G-SYNC teknolojisi sayesinde takılmaları azaltıyor ve yırtılmaları ortadan kaldırıyor. Son derece hızlı 1 ms griden griye tepki süresiyle de rakipler ve diğer hedefler hiçbir gölgelenme veya bulanıklaşma olmadan net bir şekilde görülebiliyor.

Oyun yayıncıları ve yorumcular ise tüm olan biteni, taşınabilir e-spor oyunculuğunun en üst noktası olan Strix SCAR III oyuncu dizüstü bilgisayarlarda takip edecek. 2019 ilkbaharında piyasaya çıkan Strix SCAR III, 15 ve 17 inç modelleriyle dünyanın 240 Hz panellerine sahip ilk oyuncu dizüstü bilgisayarları. İnce çerçeveli ekranlar sayesinde yayıncılar oyunu daha dikkatli ve derinlemesine izleyebiliyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler