Ana Sayfa Donanım ASUS, yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını ve dahasını duyurdu

ASUS, yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını ve dahasını duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), internet üzerinden düzenlediği Meta Buffs lansman etkinliğinde yepyeni oyuncu ürünleri serisini duyurdu.

ASUS ROG Strix GeForce RTX 30 Serisi ekran kartları, gelişmiş bir termal tasarıma ve yeni NVIDIA Ampere mimarisiyle lider performansa sahip. 2. nesil RTX modelleri olan yeni NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi GPU’larda yeni RT Çekirdekleri, Tensor Çekirdekleri ve akış işlemcileri yer alıyor. Tüm bunlar bir arada, etkileyici görüntülerin, olağanüstü hızlı kare hızlarının, oyunlar ve yaratıcı uygulamalar için yapay zeka destekli hızlandırma özelliğinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Bir önceki seriyle kıyaslandığında watt başına 1,9 kat daha fazla performans sağlayan NVIDIA Ampere mimarisine sahip olan RTX 30 Serisi, en üst modellerde 8K’ya ulaşan çözünürlüklerde grafik deneyimleri sunmak için tasarlandı. GeForce RTX 3090, 3080 ve 3070, NVIDIA tarihinde GPU nesilleri arasındaki en büyük teknolojik atılımı gerçekleştiriyor.

ROG ayrıca son derece hızlı ve akıcı görüntüler için ROG Swift PG329Q, ROG Swift 360Hz PG259QN ve ROG Swift 360Hz PG259QNR oyuncu monitörlerini, düşük gürültülü ve çok yönlü soğutma performansı sunan ROG Strix XF 120 fanı, dünyanın ilk Wi-Fi 6E router modeli olan ROG Rapture GT-AXE11000’i, hızlı, güvenilir ve dayanıklı ROG RX Red optik mekanik anahtarlara ilk kez yer veren ROG Strix Scope RX oyuncu klavyeyi, kompakt ve çevik kontrol imkanı sunan ROG Keris Wireless mouse’u, kristal netliğinde ses veren ROG Delta S kulaklığı ve su, yağ ve toz tutmayan koruyucu katmanlı geniş bir mousepad olan ROG Scabbard II’yi de tanıttı.

ASUS, yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını ve dahasını duyurdu

ROG Swift 360Hz PG259QN ve PG259QNR oyuncu monitörleri

ROG Swift 360Hz PG259QN ve PG259QNR, 360 Hz’e ulaşan yenileme hızlarıyla dünyanın en hızlı e-spor monitörleri olarak göze çarpıyor. 360 Hz yenileme hızına sahip ROG Swift 360Hz PG259QN ve PG259QNR, 240 Hz oyuncu monitörlerinden %50 daha fazla kare hızı sunarak oyuncuların rakiplerine karşı avantaj elde etmesini sağlıyor. 24,5 inç FHD (1920 x 1080) ekranda Fast IPS panel teknolojisi kullanılıyor. Ekrandaki likit kristal bileşenler geleneksel IPS panellere kıyasla dört kat daha hızlı açılıp kapanıyor. Bu da 1 ms griden griye tepki süresi elde edilmesini sağlıyor. Ekran ayrıca standart monitörlerin sunabildiğinin ötesinde renkler ve parlaklık için HDR10 desteğiyle geliyor. Oyuncular bu sayede son derece gerçekçi grafiklerin keyfini çıkarabiliyor. Dahili NVIDIA® G-SYNC® işlemci tam değişken yenileme hızı (VRR) ve değişken hız aşırtma ile yırtılma, takılma veya giriş gecikmesi olmadan son derece akıcı bir oyun deneyimi oluşturuyor.

ASUS, yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını ve dahasını duyurdu

ROG Swift PG329Q oyuncu monitörü

32 inç boyuta (2560 x 1440), 175 Hz yenileme hızına ve Fast IPS panel teknolojisine sahip ROG Swift PG329Q oyuncu monitörü, dünyanın değişken hız aşırtma özelliğine sahip ilk NVIDIA G-Sync Uyumlu modeli. Ekrandaki likit kristal bileşenler geleneksel IPS panellere kıyasla dört kat daha hızlı açılıp kapanıyor. Bu da 1 ms griden griye tepki süresi elde edilmesini sağlıyor. Fabrikada kalibrasyon ile Quantum-dot teknolojisi, DisplayHDR™ 600 sertifikası, DCI-P3 %98 ve sRGB %160 renk alanları ile son derece etkileyici renkler sunuyor. ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı Senkronizasyonu (ELMB Sync) teknolojisi değişken yenileme hızından ödün vermeden hareket bulanıklığını ortadan kaldırıyor. ROG Swift PG329Q’daki değişken hız aşırtma özelliği, mücadelenin en sıcak anlarında net görüntüler sunmak için piksel hızını yenileme hızlarına dinamik olarak uyarlıyor.

ASUS, yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını ve dahasını duyurdu

ROG Strix XF 120 soğutucu fan

4 pimli 120 mm boyutunda bir PWM soğutucu fan olan ROG Strix XF 120, farklı performans ihtiyaçlarına en uygun akustik profillerle yanıt vermek için yoğun testlerden geçirildi. 1,77 metreküp hava akışı ve 3,07 mm H2O statik basınç sağlayan ROG Strix XF 120; CPU soğutucusu, radyatör veya kasa soğutması gibi statik basınç gerektiren noktalarda kullanılabiliyor. Soğutma gücünü artırmak için küçük bir fan yuvası kullanılan ürün hava akışı için daha geniş alan sağlıyor. Aerodinamik fan kanatları ve eğimli çerçeve payandaları türbülansı azaltıp hava akışını en üst seviyeye getiriyor.

ROG Strix XF 120’deki manyetik kaldırma teknolojisi fan dönerken sürtünmeyi azaltarak sessiz bir akustik profil ve 400.000 saatlik kullanım ömrü sunuyor. Özel oluklu kanatlar ve titreşim önleyici tasarım gürültüyü daha da azaltıyor. 250 ile 1800 RPM arasında değişen çalışma aralığına sahip fan, %0 PWM çalışma döngüsündeyken otomatik olarak kapanarak son derece düşük gürültü ve verimli soğutma performansı sunuyor.

ROG Rapture GT-AXE11000 oyuncu router’ı

Ağ ürünleri pazarında lider konumda olan ASUS, piyasaya Wi-Fi 6 router modeli sunan ilk marka unvanına da sahip. ASUS şimdi dünyanın ilk Wi-Fi 6E router’ı ROG Rapture GT-AXE11000 ile Wi-Fi 6E’nin yüksek bant genişliğini ve gelişmiş 160 MHz kanallarını sunuyor. Üç bant tasarımı ve 802.11ax WiFi 6E bağlantısıyla ROG Rapture GT-AXE11000, 11.000 Mbps’e ulaşan hızlara destek veriyor ve saniyede 2 Gbit’e varan WAN hızları için WAN birleştirme özelliğini taşıyor. 4×4 Wi-Fi 6 ve saniyede 2,5 gigabit LAN bağlantı noktasıyla, hem kablolu hem de kablosuz ağlar saniyede 1 gigabit hızın üzerine çıkarak Gbit seviyesinin üzerinde bir performans elde ediliyor. 4 çekirdekli 1,8 GHz 64-bit işlemciye ve 1 GB RAM’e sahip GT-AXE11000, yoğun Wi-Fi 6E ağ trafiğiyle başa çıkabiliyor. Router ayrıca sinyal kapsama alanını ve kalitesini artırmak için en yeni 6 GHz güç amplifikatöründen yararlanıyor.

Wi-Fi 6E teknolojisi yeni çıkan 6 GHz bandındaki radyo tayfından faydalanıyor. Bu bant, 5 GHz bandından üç kat daha fazla bant genişliğine sahip. Ayrıca mevcut Wi-Fi 6 standardına yedi adet ekstra 160 MHz kanalı ekleyen bu yeni teknoloji, daha kısa gecikme süreleri elde edilmesini sağlıyor. Bu sayede eski cihazlardan etkilenmeden yüksek hızlar korunabiliyor.

ASUS, yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını ve dahasını duyurdu

ROG Strix Scope RX klavye

ROG Strix Scope RX, ROG RX Red optik mekanik anahtarlara yer veren ilk mekanik RGB oyuncu klavyesi. Dünyada ilk kez içi boş kare sap tasarımını kullanan bu anahtarlar, her tuşta ayrı aydınlatma için yerleşik RGB LED’lerle geliyor. Her anahtarın eşsiz tasarımı dalgalanma gecikmesini neredeyse sıfıra indirerek tuşa basar basmaz tepki alınmasını sağlıyor. İçi boş kare sap tasarımı ve X-stabilizer mekanizması tutarlı tuş deneyimi sunuyor. Tuşlar ayrıca 100 milyon kez basmaya dayanıklı yapısıyla uzun kullanım ömrü sağlıyor.

ROG Strix Scope RX’in alaşımlı üst kısmı ve IP65 standardında su ve toz geçirmezlik özelliği de dayanıklılığı ve kullanım ömrünü artırıyor. Klavye, “eğilme” ve diğer komutlar için kullanılan geniş Ctrl tuşuyla FPS oyunlarına hazır bir tasarımla geliyor. Üründeki USB 2.0 bağlantı noktası şarj ve harici depolama cihazları için geçiş olarak kullanılabiliyor. Anında gizlilik için tüm uygulamaları gizleyen ve sesi kısan gizlilik tuşu ve işlevlerle medya girişleri arasında geçiş yapan hızlı geçiş anahtarı da klavyenin özellikleri arasında. Klavyede ayrıca arkadan aydınlatmalı ROG logosu ve kişiselleştirilebilir aydınlatma efektleri yer alıyor. Armoury Crate yazılım aracı kullanıcı profillerini düzenlemeye, tuşlara görev atamaya, makro kaydetmeye ve oyun esnasında donanım istatistiklerini takip etmeye imkân veriyor.

ROG Keris Wireless mouse

79 gram ağırlığındaki ROG Keris Wireless son derece hafif ve çevik bir oyuncu mouse’u. Ürün, tasarımı sayesinde tutuş rahatlığı sağlayarak uzun oyun maratonları için ideal çözüm sunuyor. Bu mouse, ROG’nin profesyonel e-spor takımıyla ortak çalışmasının sonucunda geliştirilen, profesyonel oyunculara yönelik üst düzey bir model. Altı aylık çalışma ve sayısız prototipin ardından ortaya çıkan ROG Keris Wireless, oyunculara mükemmel mouse biçimini sunuyor.

Üç farklı bağlantı moduna sahip ROG Keris Wireless, oyunculara ultra hızlı 2,4 GHz kablosuz, enerji verimliliği sunan Bluetooth® LE veya pillerin değişmesi gerektiğinde kullanılabilen kablolu USB bağlantı seçeneklerini sunuyor. ROG tarafından özel olarak ayarlanan yüksek hızlı sensör 16.000 DPI hassaslık, 400 IPS ve 40 g hızlanmayla yüksek hız ve duyarlılık sunuyor. ROG Keris Wireless’ta ayrıca ROG’ye özgü ittirerek sabitleme imkânı sunan özel anahtar yuvası tasarımı ve altın kaplama birleşme noktasıyla 70 milyon tıklamaya dayanan yeni ROG Micro Switch yer alıyor.

PBT malzemeden üretilen sağlam dokulu sol ve sağ tuşlar, ROG Keris Wireless’a dayanıklılık katıyor. Yuvarlatılmış, %100 TPFE mouse ayakları ise her tür mousepad üzerinde akıcı bir kullanım sağlıyor. ROG Keris Wireless farklı kişiselleştirme seçenekleri sunan farklı renklerde yan tuşlarla geliyor. Son derece yumuşak ROG kablosu da sürtünmeyi azaltarak oyunlarda dikkatinizin dağılmasını önlüyor.

ROG Delta S kulaklık

ROG Delta S oyuncu kulaklığı olağanüstü net ve ayrıntılı sesler sunarak oyunculara büyük avantaj sağlıyor. ROG Delta S, endüstri lideri Hi-Fi sınıfı ESS 9281 CODEC ve QUAD DAC™ teknolojilerine sahip olmasının yanı sıra stüdyo kalitesinde ses dosyalarıyla orijinal kayıtlardaki tüm ayrıntıları sunan Master Quality Authenticated (MQA) teknolojisinden yararlanan ilk oyuncu kulaklığı olma özelliğini de taşıyor. ROG Delta S’teki yerleşik MQA Renderer teknolojisi MQA çekirdek sinyaline bağlanarak MQA dosyalarını açabiliyor ve olağanüstü ses kalitesi elde ediyor. ROG Delta S’teki ASUS yapay zekâ destekli gürültü engelleme özelliğine sahip mikrofon, oyunlarda kristal netliğinde iletişim sağlıyor. Özel ASUS Essence sürücüleri, hava geçirmez bölüm tasarımı ve sinyal saptırma teknolojisi birlikte çalışarak inanılmaz etkileyici sesler oluşturuyor.

Yalnızca 300 gram ağırlığındaki ROG Delta S, ergonomik D biçimli ROG Hybrid kulak yastıklarıyla uzun oyun maratonlarında benzersiz rahatlık sağlıyor. USB-C® bağlantısı, oyuncuların kulaklık değiştirmeye gerek kalmadan PC’de, oyun konsolunda veya mobil cihazlarda oyun oynamasını sağlıyor. Kişiselleştirilebilir dairesel RGB aydınlatma, Aura Sync özellikli diğer cihazlarla birlikte kullanılabiliyor. Ayrıca, kullanıcının sesiyle uyumlu aydınlatma efektleri de bulunuyor.

ROG Scabbard II mousepad

Oyun sistemleri için ideal bir çevre oluşturan ROG Scabbard II, klavye, mouse ve diğer oyun ekipmanları için yeterli alana sahip bir mousepad. Dayanıklı kumaştan ve su, yağ ve toz tutmaz askeri sınıf nano kaplamadan üretilen ürün oyunculara ideal bir yüzey sunuyor. Yıpranmaz dar dikişli kenarlara ve kaymaz kauçuk tabana sahip ROG Scabbard II, oyuncuların en büyük yardımcısı olacak.

Poco F2 Pro video inceleme: Amiral gemisi katili geldi!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

The Take filmi Netflix’te rekor kırdı! (Video)

Herkesin bir zamanlar adeta bir çöp gibi gördüğü The Take filmi, büyük bir rekora imza atıyor. Peki ne oldu da böylesine ciddi bir konuma...

OnePlus 8T Iron Man ile duyuruldu!

OnePlus'ın yani canavarı OnePlus 8T, Iron Man yani firmanın reklam yüzü Robert Downey Jr. ile duyuruldu. Çok yakında tanıtılacak! Çinli teknoloji devi OnePlus'ın uzun bir...

Porno izleme oranı rekor kırıyor!

Koronavirüs nedeniyle porno izleme oranı tahmin edilemeyecek kadar çoğaldı. Bugüne kadar belki de pornografik içeriklere hiç bu kadar talep olmamıştı. Bütün sektörlerde çok ciddi bir...

iPhone kamerası iOS 14 ile seviye atlıyor!

Apple'ın geliştiriciler için sunduğu iOS 14 güncellemesi ile iPhone kamerası resmen seviye atlıyor. İşte kamerada yapılan tüm iyileştirmeler. Apple, WWDC 20 etkinliği sonrasında geliştiricileri için...

Mark Zuckerberg sanal gerçeklik hakkında kesin konuştu: Akıllı telefonları bitirecek!

Sosyal medya alanındaki en önemli şirketlerden bir tanesine sahip olan Mark Zuckerberg, sanal gerçeklik konusunda son derece kesin konuştu. Ona göre bu teknolojiler tahmin...

Ford Focus fiyatları da uçuşa geçti

Gelen son zamlar sonrasında Ford Focus fiyatları da uçuşa geçti. İşte konu ile ilgili tüm detaylar. Malum son dönemde otomobil fiyatlarında önemli bir artış söz...

BMW yeni direksiyon patenti aldı: Hiç böylesini görmediniz!

Dünyanın en iyi otomobil şirketlerinden birisi olarak bilinen BMW, yeni direksiyon patenti ile bir şaşkınlık yaratmayı başardı. İşte merak edilen detaylar. Gelen son haberlere bakılırsa...

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

PlayStation 5 çıkış tarihi netleşmeye başladı. Sony yeni nesil oyun konsolunu önümüzdeki ay resmen tanıtacak! PlayStation 4 satışa sunulalı neredeyse 7 yıl oldu. Sony’nin şimdiki...
1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Okullar açıldı! İşte EBA – Uzaktan eğitim için ideal iki Asus laptop!

Asus korona sürecinde iş ve eğitim hayatını evden devam ettirmek zorunda olanlar için iki güzel laptop ile karşımızda. Asus, hem öğrenciler hem de profesyoneller için...

Lexar NCard ile Huawei ve Honor telefonlarınız uçuşa geçsin

Lexar NCard, yani Lexar'ın nano memory kart ailesinden söz edeceğiz. Huawei'nin desteğiyle hazırlanan ve saniyede 90MB'a kadar okuma hızı sunabilen bu kartlar, özellikle son...

TP-Link Tapo C100 ile ev ve ofisinizi güvence altına alın

Tapo C100 incelemesiyle karşınızdayız. TP-Link'in bu yeni ürünü, evde ve ofisinizde iyi bir güvenlik çözümü sunuyor. Tapo C100, şık bir tasarıma sahip ve kullanımı kolay...

Razer Cynosa V2 RGB oyuncu klavyesi: Her tuşu ayrı ayrı renklendirin

Razer Cynosa V2, sade bir tasarıma sahip. Tuşlara göre ayarlanabilir özel RGB aydınlatma sistemi ve özel medya tuşlarıyla oyuncuları cezbedebilecek bir ürün. Razer Cynosa V2...

ADATA SC680 harici SSD ile ihtiyacınız olan her şey cebinizde olsun!

Adata, genellikle pek çok rakibine kıyasla daha uygun fiyatlı ürünlerle karşımıza çıkıyor. Bu yazıda bahsedeceğimiz ürün ise, 480GB depolama alanı bulunan ADATA SC680 taşınabilir...

ASUS, yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını ve dahasını duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), internet üzerinden düzenlediği Meta Buffs lansman etkinliğinde yepyeni oyuncu ürünleri serisini duyurdu. ASUS ROG Strix GeForce RTX 30 Serisi ekran...

En performanslı ekran kartı serisi: NVIDIA RTX 30: İşte fiyatlar ve detaylar

NVIDIA, GeForce RTX 30 serisi yeni ekran kartlarını duyurdu. NVIDIA’nın Ampere mimarisinden güç alan yeni seri ekran kartları, GeForce tarihinde, jenerasyonlar arası en ciddi...

ASUS NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi ekran kartları duyuruldu!

ASUS, üç yeni NVIDIA GeForce RTX 30 ekran kartı modelini duyurdu. Yeni modeller arasında ROG Strix ve ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3090, GeForce...
Hosting