Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone kullanıcı sayısı rekor kırdı!

iPhone kullanıcı sayısı rekor kırdı!

Apple, inanılmaz bir başarıya daha imza atarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm Android kullanıcılarının toplamından daha fazla sayıda iPhone kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı.

iPhone kullanıcı sayısı rekor kırdı! Apple için her fırsatta “dünyanın en büyük ve en önemli teknoloji markalarından biri” tanımlamasını yapıyoruz ki Amerikalı teknoloji devi de elde ettiği başarılarla bizi haksız çıkartmıyor. En önemli analiz ve araştırma şirketlerinden biri olarak kabul edilen CounterPoint tarafından yapılan son araştırmada da, yine Apple’ın ne kadar güçlü bir marka olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

iOS 16, iPhone'larda Face ID ayarlarını değiştirdi

Yayımlanan rapora göre Apple, an itibariyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bütün Android kullanıcılarının toplamından daha fazla sayıda iPhone kullanıcısına sahip. Yani bir diğer ifade ile iOS, ben tek siz hepiniz diyor ve bu savaşı ilginç bir şekilde kazanıyor.

iPhone 14 hayal kırıklığı

iPhone kullanıcı sayısı rekor kırdı!

Çünkü Apple’ın tek başına savaştığı bu savaşta karşısında Samsung, Google, Xiaomi, Oppo, Nokia, Redmi, Realme, OnePlus, Vivo, IQOO, Asus, Lenovo, Motorola ve ismi daha az bilinen nice akıllı telefon üreticisi bulunuyor. Buna rağmen iOS işletim sistemine sahip iPhone’ların Amerika pazarının %53,25’ini elinde tutmasına rağmen, rakiplerinin ise %46,42’de kalması, Apple’ın takdir-e şayan başarısını gözler önüne seriyor.

Apple geri dönüştürülmüş malzemelerden iPhone üretiyor

Counterpoint tarafından yapılan açıklamaya göre bu araştırmada, aktif olarak kullanılan akıllı telefonlar baz alındı. Yani ne zaman alındığından bağımsız olarak şu an ABD sınırları içerisinde çalışır ve kullanılır durumda olan her 100 telefondan yaklaşık 53’ünde iOS, 46’sında ise Android işletim sistemi bulunuyor.

LG, bulut oyun seçeneklerini tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting