Asus Mobile 4 yeni model üzerinde çalışıyor

Asus ROG Phone için Android Pie

Asus bütçe dostu model yelpazesini genişletmeye karar verdi. İşte Asus Mobile tarafından üretilecek olan 4 model ile ilgili detaylar.

Asus birkaç sene öncesine kadar ağırlıklı olarak bütçe dostu modeller üreten bir şirketti. Lakin 2018 yılında şirket bünyesinde yaşanan değişiklikler sonucu Asus’un stratejisi de değişti. 2018’e kadar şirketin CEO’luk görevini yürüten Jerry Shen istifa edince Tayvanlı üretici farklı bir stratejiye yöneldi.

Bu dönemden sonra uygun fiyatlı modeller yerine oyun odaklı ROG serisi ile üst segment modellere ağırlık veren Asus, Türkiye’de dahil pek çok pazardaki faaliyetlerini de durdurdu.

Şirketin bu yeni stratejisi doğal olarak pek fazla tutmadı. Çinli üreticilerin global pazardaki baskısı Asus’un da müşteri kaybetmesine neden oldu.

Asus Mobile eski stratejisine geri dönüyor

2020 yılında patlak veren pandemi ile ortaya çıkan küresel ekonomik kriz yüzünden üst segmentteki modellere olan ilgi azaldı. Hal böyle olunca Asus da çareyi tekrardan uygun fiyatlı modellere dönmekte buldu.

Tayvan’dan gelen haberlere göre Asus, bütçe dostu 4 farklı model üzerinde çalışıyor. Bu modellerin kısa süre içerisinde piyasaya sürüleceği ve Tayvanlı üreticinin ilerleyen dönemde pazar ağını tekrardan genişleteceği de sızdırılan bilgiler arasında.

Görünen o ki yeni yönetim de bir şekilde 2018’de istifa eden Shen’in stratejisini uygulamaya başlayacak. Lakin bunun için biraz geç kalındığını söylemek yanlış olmayacaktır.

OnePlus şimdi de giriş seviyesi bir model üretecek