Asus X015D özellikleri ile dikkat çekiyor!

asus

Tayvan’ın en önemli akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Asus’un yeni modeli TENAA’da göründü. İşte Asus X015D hakkındaki ilk detaylar.

Son yıllarda akıllı telefon pazarında önemli bir yol kat eden Asus, yeni modeller üzerinde çalışmaya devam ediyor. Genel olarak orta segmente hitap eden modelleri ile karşımıza çıkan Tayvanlı üretici, global pazardaki payını arttırma konusunda son derece ısrarcı. Ülkesindeki en büyük rakibi HTC’ye oranla daha yumuşak bir fiyat politikasına sahip olan firma, bu sayede kısa sürede önemli bir yol kat etti.

Genel itibari ile Intel yonga setlerini tercihleyen Asus’un tek zayıf yönünün bu olduğunu söylemek de mümkün. Zira Intel yonga setleri mobil pazarda pek de tutulmuyor. Nitekim, Asus’un kullanıcılara sunmuş olduğu fiyat perspektifi, bu handikapı görmezden gelmemize olanak tanımakta.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisinin şu aralar üzerinde çalıştığı orta segment model, geçtiğimiz gün TENAA’da ortaya çıktı. Çin’in mobil cihaz sertifikasyon kurumu TENAA’da X015D ismi ile ortaya çıkan model, özellikleri itibariyle orta menzilde bir cihaza benziyor.

asus

Asus X015D gücünü 1.5 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemciden alıyor. (Yine muhtemelen Intel logosu taşıyan bir yonga seti) Sistemini 3GB RAM ile destekleyen cihazın dahili depolama alanı ise 32GB. (Telefonun 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanına sahip farklı bir versiyonunun da bulunduğunu belirtelim.)

13MP’lik ana kameraya 5MP’lik ön kameranın eşlik ettiği cihazın bataryası ise 4850 mAh gücünde. Zira bu cihazı satın alanların şarj sıkıntısı çekmesi de pek olası görünmüyor.

Kutudan ilk çıktığında Android 7.0 ile çalışacak olan Asus X015D, muhtemelen bu ay bitmeden resmi olarak tanıtılacaktır.