Ana SayfaAppleApple'ın HomePod için heyecan verici planları var

Apple’ın HomePod için heyecan verici planları var

Apple’ın yeni HomePod için heyecan verici planları olduğu söyleniyor. Şirketin çıkaracağı yeni modelle akıllı ev teknolojilerinde daha iddialı olması bekleniyor.

Apple, akıllı hoparlörü HomePod’u geçtiğimiz yıl askıya almış ve daha uygun fiyatı nedeniyle daha çok tercih edilen mini versiyonuna öncelik vermeyi seçmiş olsa da bu ürününden tamamen vazgeçmiş değil. Aksine Amerikalı teknoloji devi bu ürün serisini yeni bir modelle devam ettirmeye hazırlanıyor. Ancak bu ürünün bu sonraki modelinin oldukça farklı olabileceği söyleniyor.

Teknoloji dünyası hakkında paylaştığı bilgilerle adını duyuran Mark Gurman’a göre Apple, HomePod ile Apple TV karışımı bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bu yeni nesil akıllı hoparlörün, akıllı ev sistemlerinin geleceği için çok daha kayda değer bir seçenek olabileceği söyleniyor.

apple homepod price

Bu yeni modelde Apple’ın akıllı asistanı Siri’nin yanı sıra, Amazon Echo Studio’dakine benzer bir ekranın bulunacağı söyleniyor. Ayrıca FaceTime gibi görüntülü aramalar için cihazın üzerinde bir kamera da yer alacağı belirtiliyor. Tüm bunların yanında bir de Apple TV benzeri bir özelliğin sunulacağı, böylece cihazın tam anlamıyla bir akıllı ev ürünü haline getirileceği öne sürülüyor.

Şirketin aynı zamanda mini versiyonun yeni modeli üzerinde de çalıştığı söyleniyor ama görünüşe bakılırsa asıl kayda değer değişiklikler Homepod’da olacak.

Yeni akıllı hoparlörün çıkışı için net bir tarih verilmiyor. Ancak bu serideki son ürünün çıkışının üzerinden iki yıl geçtiğini göze alacak olursak, yeni bir modelin zamanının geldiğini söyleyebiliriz.

Bu kez de 182 milyon dolarlık bir kripto para soygunu gerçekleşti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting