Ana SayfaGenelWhatsApp son görülme güncellemesi geliyor

WhatsApp son görülme güncellemesi geliyor

Dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, yeni bir “Son Görülme” özelliği üzerinde çalışıyor.

WhatsApp son görülme güncellemesi geliyor. WhatsApp’ın dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı anlık mesajlaşma servisi olduğu bilinen bir gerçek. Bu durumdan kaynaklı olarak rehavete girmek istemeyen ve kullanıcılarının ilgilerini diri tutmak isteyen şirket, yeni özelliklerini birbiri ardına sıralamaya devam ediyor.

WhatsApp son görülme

Son olarak geçtiğimiz günlerde duyurulan “Topluluklar” özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken şirketin yeni özelliği ise yine oldukça konuşulacak cinsten. Şu an için hem iOS hem de Android mobil işletim sistemlerinde test edilen yeni son görülme özelliğine göre, bundan sonra kullanıcılar son görülmelerini sadece belli kişilerden gizleyebilecek ya da sadece belli kişilerle paylaşabilecekler.

WhatsApp son görülme

WhatsApp son görülme güncellemesi geliyor

Biraz daha detay vermemiz gerekirse, uygulama şu anki halinde kullanıcılara son görülmelerini üç farklı şekilde ayarlamalarına imkan sağlıyor. Buna göre bir kullanıcı son görülme özelliğini uygulama üzerinden herkes, kişilerim veya hiç kimse seçeneklerinden birini seçerek kullanabiliyor.

WhatsApp son görülme

Ancak şirketin üzerinde çalıştığı yeni özellik sayesinde artık bu seçeneklere bir de “Şunlar Dışında Kişilerim” ibaresi eklenecek. Burada rehberden seçilecek kişiler sizin son görülme verinize ulaşamayacak. Bu sayede da WhatsApp kullanıcıları, sadece istedikleri kişilerle son görülme bilgisini paylaşmış olacaklar.

Tabi tıpkı daha önce olduğu gibi bu yeni özelliğin de özellikle çiftler arasında sorunlar çıkarması ve muhtemel büyük kavgaların sebebi olarak ortaya çıkması ihtimal dahilinde. Son olarak bu özelliğin hala test aşamasında olduğunu ancak yakın zamanda hem iOS hem de Android kullanıcılarının beğenisine sunulacağını hatırlatalım.

Elon Musk, Tesla ve SpaceX’i hayırseverlik olarak gördüğünü söyledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting