Apple HomePod fiyatını düşürdü

Apple geçtiğimiz yıl satışa sunduğu akıllı hoparlörü HomePod fiyatında indirime gitti. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Apple geçtiğimiz yıl satışa sunduğu HomePod ile akıllı hoparlör pazarına da giriş yapmıştı.

Akıllı saat pazarına çok sonradan girmiş olmasına karşın kısa süre içerisinde zirveye tırmanan Cupertino merkezli şirketin, aynı başarıyı akıllı hoparlör sektöründe de gösterebileceği düşünülüyordu.

Fakat işler pek de Apple’ın umduğu gibi gitmedi. Amazon ve Google’ın domine ettiği pazarda genel fiyat aralıkları 150 ile 200 dolar bandındayken, Apple HomePod ismini verdiği akıllı hoparlörü için tam 350 dolar talep etti.

Apple akıllı hoparlörünün fiyatını düşürdü

Amazon ve Google’ın HomePod ile aynı kalibrede satılan hoparlörlerinin 150 dolar seviyelerinde olması, Apple’ın planlarının sapmasına neden oldu.

Sonuç olarak 350 dolar gibi uçuk bir fiyattan satışa sunulan Apple’ın akıllı hoparlörü fena halde çuvalladı. Öyle ki Cupertino merkezli şirket global olarak pazarlamayı planladığı hoparlörünü bir kaç ülke dışında satışa bile sunmadı.

Yine de katı fiyat politikasından vazgeçmek istemeyen Apple bu bağlamdaki ilk firesini geçtiğimiz gün verdi. Apple, Home Pod’un fiyatında indirime gitti. Normalde 349 dolardan satılan hoparlörün yeni fiyatı ise 299 dolar olarak belirlendi. Yani kabaca hoparlörün 50 dolar ucuzladığını söyleyebiliriz.

Açık konuşmak gerekirse bu fiyat bile HomePod için hayli fazla.

iPhone 11 için ilk kamera sızıntısı geldi

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin