Ana SayfaAppleApple’ın Büyük Ekranlı iPad’i Bir Dizüstü Bilgisayar Olabilecek

Apple’ın Büyük Ekranlı iPad’i Bir Dizüstü Bilgisayar Olabilecek

Son dönemde Apple ile ilgili birçok haber yaptık. Fakat bu haberler arasında en ilgi çekeni ise daha önce bezerini görmediğimiz bir iPad modeli.

iPad Maxi olarak adlandırılan bu model Apple’ın 12.9 inç ekran kullana ve iOS işletim sistemine sahip bir Tablet PC modeli olacak. Apple’ın 2014 yılı içerisinde piyasaya sürmeyi düşündüğü bu yeni Tablet PC farklı özellikleriyle dikkat çekecek. Öncelikle Apple’ın en son işlemcisi A7’yi kullanacak ve 64 bit desteği sunacak. Bu sayede uygulamalar 64 ile daha hızlı çalışabilecek. BU performans normal bir bilgisayardan alacağınız performansa yakın olacak.ipad-keyboardAyrıca Apple bu yeni Tablet PC’nin büyük ekranını farklı bir amaç için de kullanacak. Firma hibrid bir model ile de kullanıcıların karşısına çıkmak istiyor ve iPad Maxi bunun için biçilmiş bir kaftan. Klavye ile birlikte dizüstü bilgisayar benzeri bir çözüm sunacak olan Apple’ın ürünü 650 dolar civarında bir bedel ile satması öngörülüyor. Tabii ki tüm bunlar analistlerin söyledikleri bilgiler. Apple iPad Maxi konusunda şimdiye kadar bir açıklama yapmış değil.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

3 YORUMLAR

  1. Apple’dan dizüstü bilgisayar aldım. Yeni aldığım bilgisayarı kapattıktan sonra bir daha açamadım. garanti kapsamında olan bilgisayarımı Beşiktaş/İstanbul’da Conrad oteli karşısında bulunan girişim servis teknik hizmetlerine Apple yetkili servisine götürdüm.

    Servis yetkilisi bilgisayarımı alırken şahsıma onarımdan sonra en az 50 dolar + Kdv ödeyeceksiniz dedi. Bilgisayarı yeni aldığımı, elimdeki garanti belgemi vermeme rağmen Apple’ın garanti belgesini kabul etmediğini, kendilerine yazı gönderdiğini, 50 dolar+Kdv’yi almalarını söylediklerini bana ifade etti. Bu durumu mahkemeye taşıyacağımı, Apple’ın kendilerine gönderdiği o belgenin fotokopisini ısrarla istememe rağmen belgeyi şahsıma vermediler.

    • başka bir servise ulaşarak destek alabilirsiniz, aynı sistemde size yaklaşırlarsa Apple’ın yurt dışı desteğine mail atmanızı tavsiye ediyorum, OFİS iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir, buradan destek alabilirsiniz, BÜYÜKDERE CD.RAŞIT RIZA SOK.AHMET
      İSTANBUL 34387 (90)212-2198876

  2. evde hem laptop hem tablet olması cihaz kalabalıklığı ve maliyet sorunu yatıyor. iki işlevi de uygun performans ile yapabilecek tek cihaz almak hem maliyeti azaltıyor hemde çihaz kalabalıklığını azaltıyor. en ideal çözüm çok ince az hafıza ve zayıf işlemci güçü içeren film izleme ve internete uygun ve en önemlisi 7” tablet ağırlığında fakat 13,6 inç boyutunda bir ayrılabilir ekran tablet ile yüksek hafiza ve güçlü işlemci ile güçlü batarya içeren kalvye bileşimi. tablet film ve internetve basit oyunlar dışında kullanılmadığı için güçlü işlemci- büyük hafıza ve çok fazla batarya ömrü gereksiz ama hafiflik önemli çünkü elde taşınıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU