Ana SayfaGenelApple yeni müşteri kazanımında lider

Apple yeni müşteri kazanımında lider

Apple, iki akıllı telefon markası arasında geçiş yapan müşteriler söz konusu olduğunda en başarılı firma olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılan araştırmalara göre, işletim sistemi değiştirenlerin 73’ü Cupertino merkezli Apple’ı tercih ederken, yalnızca yüzde 16’sının Güney Koreli marka Samsung’u tercih ediyor. Kullanıcıların yüzde 43’ü yazılım bazında Android’den iOS’a geçeceklerini söylerken, yüzde 51’i iki işletim sistemi arasındaki genel geçiş oranının neredeyse eşit olduğunu ekledi. Yalnızca yüzde 5’i iOS yerine Android’i seçti. Bu, Apple’ın akıllı telefon marka değiştiricilerinden aslan payını aldığını gösteriyor. iPhone, sırasıyla AT&T için yüzde 66, Verizon’da yüzde 60 ve T-Mobile’da yüzde 57 pazar payı kaydetti. Bunun önceki yıllara göre daha iyi olduğu söyleniyor.

Apple

Geçen yıl Ekim ayında piyasaya sürülen iPhone 13 ve iPhone 13 Pro serisi, Apple’ın akıllı telefonlarının geçmiş nesillerinden hala daha iyi satıyor. Ne yazık ki, satış rakamları bilinmiyor. Tüm operatör kanallarında, iPhone 13, Mayıs ayında yüzde 25 pay ile en üst model olurken, onu yüzde 16 ile iPhone 13 Pro Max ve yüzde 13 ile iPhone 13 Pro izledi. İPhone 13 Mini yüzde 2’lik bir pay alırken, diğer iPhone’lar yüzde 4’ü oluşturdu. Taşıyıcı temsilcileri, iPhone SE 3 satışlarının zayıf olduğunu da sözlerine ekledi.

Apple’ın yeni nesil amiral gemisi iPhone 14 serisini bu yıl Eylül ayında piyasaya sürmesi bekleniyor.

Japonya, 2025 yılına kadar gelişmiş 2nm çipler üretmeyi hedefliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting