Ana sayfa Apple Apple Watch satışları Apple'ın yüzünü güldürüyor

Apple Watch satışları Apple’ın yüzünü güldürüyor

Apple Watch satışları için bugün yeni bir rapor yayınlandı. Apple Watch satışları ile Apple’ın yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Akıllı saat pazarında uzun yıllardır (yaklaşık 5 yıl) liderliğini açık ara sürdüren Apple’ın, bugün gelen yeni raporlar ile satışlardan oldukça memnun olduğu ortaya çıktı. Strategy Analytics tarafından yapılan araştırma sonucunda; Apple’ın 2019 yılının üçüncü çeyreğinde tam tamına 6.8 milyon adet Apple Watch satışı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Telefon satar gibi Apple Watch satan firma, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre satışlarını yüzde 51 oranında arttırmayı başarıyor. Bunda en büyük etken Series 5‘in çıkması ile Series 4’ün fiyatının ucuzlamasının olduğu düşünülüyor.

Apple Card cinsiyet ayrımcılığı krizinde başrolde

Akıllı saat pazarındaki geçtiğimiz yıl payı yüzde 45 olan Apple, bu yıl satışlar ile payını yüzde 47.9’a yükseltmiş durumda. Samsung ise 1.1 milyon olan akıllı saat satışını 1.9 milyona çıkararak, pazarda yüzde 13.4’lük pay sahibi olmayı başarıyor. Geçtiğimiz yıl bu rakam yüzde 11 seviyelerindeydi.

Apple Watch satışları

Google‘ın daha doğrusu Alphabet‘in bünyesine kattığı Fitbit ise geçen yıl yüzde 15 olan pazar payını koruyamıyor ve yüzde 11.3‘e kadar geriliyor. Fitbit’in pazar payı 2020 yılında yükselecek gibi görünüyor. Google, Fitbit çatısı altında Pixel modelleri ile tam uyumlu akıllı saatler üreterek pazardaki payını yine eski seviyesine çıkaracaktır.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler