Ana sayfa Apple Apple Valve ile AR başlık tasarlıyor!

Apple Valve ile AR başlık tasarlıyor!

Apple Valve ile ortak çalışarak artırılmış gerçekli (AR) için başlık geliştirmeye başladı. Peki, bu kask iPhone ile mi yoksa masaüstünde mi kullanılacak?

Artırılmış gerçekliğin (AR) sanal gerçeklikten (VR) kat ve kat daha iyi olduğunu VR’da geleceğin olmadığını defalarca sizlere aktardık. Hololens ile Microsoft’un bu tezimi doğrulamasının ardından iOS 12 ile Apple cephesinden de AR atılımı gelmişti.

iOS 13 ile AR’a daha fazla önem veren Apple’ın, bugün ilginç bir proje için Valve ile anlaştığı iddia ediliyor.

İşte yepyeni tasarımı 4 ana kamerasıyla iPhone 12

İddialara göre; Steam’in sahibi olan Valve ile Apple, AR başlık için güçlerini birleştirdi. 2020 yılında tanıtılacağı söylenen bu AR başlığın şimdilik hangi Apple cihazlar ile çalışacağı bilinmiyor. Ancak tahminlere göre; bu başlıklar iPhone ve iPad yerine direkt Type-C üzerinden Mac ve MacBook modelleri ile çalışacak.

Apple Valve

Bir diğer ihtimalde bu AR başlığın bağımsız olması ve çok da zor olsa da kablosuz olarak iPhone ve iPad’e bağlanabileceği yönünde. Ancak bu ihtimalin mevcut teknoloji ile çok zor olduğunu ancak yine yaparsa Apple’ın yapabileceğini belirtelim.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler