İşte yepyeni tasarımı, 4 ana kamerasıyla iPhone 12

iphone 12 7

Apple 2020 yılında satışa sunacağı iPhone 12 modellerinde radikal değişikliklere gidecek. Belki de uzun yıllardır en farklı iPhone tasarımı ile karşı karşıyayız. İşte konu hakkındaki detaylar.

Apple, 2014 yılında satışa sunduğu iPhone 6 ile radikal bir tasarıma imza atmıştı. O zamana kadar hem ekran boyutu, hem de çerçeve tasarımı olarak farklı bir çizgi izleyen Cupertino merkezli şirket, iPhone 6 ile hem ekran boyutunu büyütmüş, hem de daha oval bir tasarıma yönelmişti.

Apple’ın iPhone 6 ile benimsediği tasarım çizgisi 6S, 7 ve 8 modelleriyle devam etti. iPhone X ile kasa tasarımı olarak iPhone 6’nın izinden gitmeye devam eden Tim Cook ve ekibi, ekran tarafında ise çentikli tasarım çizgisine geçiş yapmıştı.

2000 TL altı en iyi akıllı telefonlar için tıklayın

Kısaca özetlemek gerekirse, Apple iPhone 6’dan bu yana kasa tarafında radikal bir değişikliğe imza atmadı. Neyse ki bu duruş 2020 yılında satışa sunulacak olan iPhone 12 modelleri ile tamamen değişecek.

Sızdırılan son raporlara göre Apple, iPhone 12 modellerinde iPhone 4 ve iPhone 5’te olduğu gibi köşeli hatlara sahip bir tasarım çizgisi izleyecek. Çentik boyutunun küçüleceği yeni iPhone modellerinde ana kamera sayısı da 4’e çıkacak. Hali hazırda iPhone 11 Pro ve Pro Max’te yer alan geniş, ultra geniş ve telefoto lenslerinin yanına 3D işlevler için ToF kamera da eklenecek. En azından ortaya çıkan bilgiler bu yönde.

Asıl dikkat çekici şey ise yeni iPhone modellerinin dışarıdan nasıl görüneceği. Dilerseniz şimdi sizi sızdırılan iPhone12 tasarım görüntüleri ile başbaşa bırakalım. (Diğer görseller için sayfayı değiştiriniz.)

iphone 12


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir