Apple uzmanı: “iPhone cihazların 10 yılı kaldı”

Apple uzmanı: "iPhone cihazların 10 yılı kaldı"

Bir Apple uzmanı iPhone cihazların kullanım süresini açıkladı. Sektörün önde gelen analisti ve uzun süredir Apple’ın içinden biri olan Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone’u sadece 10 yıl içinde, yani 2032 yılına kadar değiştirmeyi beklediğini söyledi. İşte detaylar.

Apple iPhone cihazlar için alışık olmadığımız bazı planlar yapıyor olabilir. Şirket iPhone yerine bir AR cihazı üzerinde çalışıyor. Şu anda, AR’yi Pokemon Go gibi uygulamalarda görebilirsiniz. Facebook, Microsoft ve Google dahil olmak üzere teknoloji şirketleri, giyilebilen AR cihazları geliştirmek için çabalıyor. Microsoft HoloLens’te olduğu gibi bazı şirketler bu teknolojiyi başlattı. Çoğu uzman, AR cihazlar hakkında akla gelen etrafınızdaki dünyayı değiştirmenize izin veren bir gözlük olması. Metaverse kavramının da hayatımıza girmesiyle bu tarz gözlüklere alışmamız iyi olacak.

Apple uzmanı: "iPhone cihazların 10 yılı kaldı"

APple da ilerde bu gözlüklerin dünyayı ele geçireceğinin farkında ki şirket iPhone cihazları yerine AR özelliğine odaklanmayı planlıyor. Yatırımcılara yönelik bir notta analst Kuo, Apple’ın zaman çizelgesinin iPhone’un 10 yıl içinde değiştirildiğini açıkladı. Kuo, “Şu anda bir milyardan fazla aktif iPhone kullanıcısı var” dedi. “Apple’ın hedefi 10 yıl içinde iPhone’u AR ile değiştirmekse, Apple 10 yıl içinde en az bir milyar AR cihazı satacak demektir.” Daha da önemlisi Kuo, bu gözlüklerin başarısının iPhone’dan ne kadar kopuk olduklarına bağlı olacağını söylüyor. “AR kulaklığı yalnızca Mac veya iPhone için bir aksesuar olarak konumlandırılırsa, ürünün büyümesine yardımcı olmaz. “Bağımsız çalışan bir AR kulaklığı, kendi ekosistemine sahip olacağı ve en eksiksiz, esnek kullanıcı deneyimini sunacağı anlamına geliyor.”

Apple’ın bu gözlüklerin erken bir sürümünü gelecek yıl piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunlar, Facebook’un Oculus Quest 2 ve HTC Vive gibi diğer erken AR/VR cihazlarıyla rekabet edecek. Kuo’ya göre, bu ilk cihaz performans için iPhone’a güvenmeyecek ve “Mac ile aynı bilgi işlem gücü düzeyiyle” gönderilecek. Kulaklık, Sony tarafından üretilen iki adet 4K mikro OLED ekrana sahip olacak.

Netflix, LGBT içeriği nedeniyle Rusya tarafından araştırma konusu oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir