Ana SayfaAppleApple uygulama kararı ile tepki topladı

Apple uygulama kararı ile tepki topladı

Apple, geliştiricileri, üç yıl boyunca güncellenmedikleri takdirde ürünlerini App Store’dan kaldıracakları konusunda uyardı.

Apple uygulama kararı ile tepki topladı. Geçen Cuma günü yayınlanan bir politika güncellemesi, “minimum indirme eşiğini karşılayamayan – yani 12 aylık bir süre boyunca hiç veya çok az sayıda indirilmeyen” uygulamaların da App Store‘dan silinme riski altında olacağını açıkladı. Politika iOS, iPadOS ve macOS için geçerli olacak.

Apple uygulama

Apple’ın bu tutumu gerekçesi, yenilenen uygulamaların “kullanıcıların büyük çoğunluğu için çalışması ve güvenlik ve gizlilik alanındaki en son yeniliklerimizi desteklemesi” şeklindedir. Şirketin duyurusu, Apple‘ın bu tür konulara gösterdiği dikkatin, son altı yılda dijital vitrinlerinden 2,8 milyon uygulamayı kaldırdığını gururla belirtiyor.

Apple uygulama

Apple bu tutumunun gerekçesini, Store’daki uygulamaların “kullanıcıların büyük çoğunluğu için çalışması ve güvenlik ve gizlilik alanındaki en son yeniliklerimizi desteklemesi” gerektiği şeklinde açıklıyor. Şirketin duyurusu, Apple‘ın bu tür konulara oldukça dikkat gösterdiği ve son altı yılda dijital vitrinlerinden 2,8 milyon uygulamayı kaldırdığı belirtiliyor.

Apple uygulama

Apple uygulama kararı ile tepki topladı

App Store’dan kaldırılan uygulamalar, kullanıcıların cihazlarında kalmaya devam ediyor ve uygulama içi satın alımlar kullanılabilir durumda kalıyor.

Tozlu uygulamalar, geliştiricileri uyarılmadan silinmeyecek. Apple bunun yerine, geliştiricilere 30 günlük bir uyarı ve bu uyarının ardından kodlarını değiştirmeleri için 90 günlük bir son tarih belirten bir e-posta ile bildirimde bulunacak.

Silinmesi planlanan uygulamalar için itirazda bulunmak da mümkün.

En çok porno izleyen ülkeler açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting