Ana SayfaMobil UygulamalarApple Binlerce Uygulamayı App Store'dan Kaldırdı

Apple Binlerce Uygulamayı App Store’dan Kaldırdı

Klon ve spam uygulamalarla dolan uygulama mağazasını temizlemeye kararlı olan Apple, son günlerde App Store’dan yüz binlerce uygulama sildi. Temizlik devam ediyor.

Bildiğiniz gibi şirketin uygulama mağazası App Store’da yüz binlerce mobil uygulama bulunuyor. Ancak bu uygulamaların önemli bir kısmı da resmi olmayan üçüncü parti uygulamalar. Üstelik bunların arasında klon ve spam uygulamalar da yer alıyor. İşte uygulama mağazasındaki bu kirliliği temizlemeye kararlı olan Apple, büyük bir temizlik operasyonu başlattı.

Amerikalı teknoloji devi son bir iki gün içinde App Store’dan yüz binlerce uygulama sildi. Haberlere göre Amerikalı teknoloji devinin App Store’dan kaldırdığı uygulamaların büyük bölümünü klon ve spam uygulamalar oluşturuyor. Ancak bunların yanı sıra App Store kurallarına uymayan uygulamaların da kaldırıldığı gelen bilgiler arasında. App Store kuralları arasında orijinal uygulamalar geliştirmek ve başka uygulamaları taklit etmemek de yer alıyor. Yani Snapchat veya Instagram gibi popüler uygulamaları taklit eden uygulamalar da kural ihlali yaptığı için uygulama mağazasından kaldırılıyor.

Apple Qualcomm Kavgası Devam Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting