Ana SayfaGenelApple, fotoğraf uygulamasını App Store'dan kaldırdı!

Apple, fotoğraf uygulamasını App Store’dan kaldırdı!

Akıllı telefonları bu kadar fonksiyonel kılan şey hiç şüphesiz rahatlıkla yükleyebileceğimiz binlerce uygulama. Günümüzde hemen hemen her ihtiyacı karşılayacak bir uygulama bulmak mümkün. İşin güzel yanı ise bu uygulamaların büyük bir bölümünün ücretsiz olması. Genel olarak bakıldığında Google Play, App Store’a nazaran daha geniş bir uygulama havuzuna sahip. Çünkü Apple, Google’a oranla uygulama seçimi konusunda biraz daha hassas. Daha doğrusu ince eleyip, sık dokuyorlar. Hatta çoğu zaman App Store’da yayınlanma izni almış bir uygulamanın, sonradan kaldırılmasına da tanıklık ettiğimi oluyor. Geçtiğimiz günlerde App Store’dan kaldırılan Calculator% App’te bunlardan birisi.

Apple, gizli fotoğraflara dur dedi!

Aslında Calculator% bir fotoğraf uygulaması. Bu uygulama sayesinde, fotoğraflarınızı kolaylıkla bir hesap makinesi uygulamasının ardına gizleyebiliyordunuz. Uygulamayı açanlar karşılarında bir hesap makinesi buluyordu. Ta ki doğru şifre tuşlanana kadar.

Cupertino merkezli şirket ilkten bu uygulamaya izin verse de özellikle ebeveynlerden gelen istek üzerine uygulamayı, App Store’dan kaldırma kararı aldı.

Ebeveynler bu uygulama yüzünden çocuklarını denetim altında tutmakta zorluk çektiklerini ifade ediyorlardı. Keza telefondaki fotoğraflar ailelerin çocuklarının neler yaptıklarını öğrenmesinde önemli bir rol oynuyor.

Cupertinolu şirket tarafından alınan karar sonrası Calculator%, App Store’dan kaldırılmış durumda. İşin garip yanı bu uygulama Google Play’de de bulunmuyor. Fakat Android için bu tarz onlarca uygulama bulmak mümkün. Tabi ki hangisinin güvenilir olduğu da ayrı bir soru işareti.

iPhone X, Apple’ı tek başına sırlamış

1 Yorum

  1. Arkadaşlar calculator+ adlı program da dosyalarım mevcut fakat güncelleme istiyor apple store da bulunmadığı için yüklemiyor bende dosyalarıma ulaşamıyorum çözüm lütfen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting