Ana SayfaHaberApple uygulama içi satın alma muafiyetini genişletiyor

Apple uygulama içi satın alma muafiyetini genişletiyor

Apple, geliştirici blogunda bir gönderide yeni duyurusunu yaptı. Şirket evrimiçi grup ve etkinlik uygulamalarının şirketin uygulama içi satın alma politikasına uymasını gerektiren son tarihi tekrar uzattı. İşte detaylar.

Apple bir süredir uygulama içi satın alma problemleri ile boğuşuyor. Epic Games ile başlayan üçüncü taraf uygulama içi satın alım problemi tüm dünya geneline yayıldı. Şirketler bu durumu mahkemeye taşıyınca Apple da App Store üzerinde bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldı. Şirket artık bazı kategorideki uygulamaları 30 Haziran’a kadar alternatif ödeme seçeneklerine yönlendireceğini duyurdu. Bu da Apple’ın şirketin uygulama içi satın alımlardan aldığı yüzde 15 ila 30 oranındaki kesintinin ortadan kalkmasına sebep olacak.

Apple uygulama içi satın alma muafiyetini genişletiyor

Apple gönderide, “2020’de, COVID-19 pandemisi nedeniyle hizmetleri yüz yüze hizmetten dijitale geçişte desteklemeyi seçtik” diye yazıyor. “COVID’in yakın zamanda yeniden canlanması ve yüz yüze hizmetler üzerindeki devam eden etkisi göz önüne alındığında, online hizmet sunan uygumalar için App Store üzerinde son tarihi uzattık.” Apple, Eylül 2020’de uygulama içi satın alma politikasında değişiklikler yaparak çevrimiçi sınıflar ve sanal grup etkinlikleri gibi programlar sağlayan uygulamalar için kolaylık sağlayacağını duyurmuştu. Pandeminin ortasında etkinlik platformlarını bir komisyon yüzünden zor durumda bırakmakla suçlanan Şirket, grup etkinliği uygulamalarını hedefleyen kuralını Kasım 2020’de ertelemeye karar verdi ve daha sonra ertelemeyi 31 Aralık 2021’e kadar uzattı.

2023 yılına kadar kriptolarda neler yaşanacak? Analistler açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting