Ana sayfa Netflix Netflix'ten şaşırtan iOS kararı!

Netflix’ten şaşırtan iOS kararı!

Netflix bugün aldığı karar ile iOS’te artık yeni üyeleri için uygulama içi satın alma seçeneklerini sunmayacak. Peki, dizi ve film platformu neden böylesine büyük bir karar aldı? İşte detaylar.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ilgi gören Netflix, bildiğiniz gibi ücretli bir platform. Dizi ve film platformu olan Netflix, kullanıcılarından aylık olarak ücret talep ediyor. Kullanıcılar dilerse firmanın sitesi üzerine kredi kartlarını kaydettirebiliyor, dilerlerse de iOS üzerinden iTunes ödeme yöntemi ile ödeme yapamıyordu. Ancak bugün firma çok büyük bir karar aldığını açıkladı.

Netflix’ten büyük karar!

Dizi ve film platformu, bugünden itibaren platformuna ilk defa üye olacak müşterileri için iTunes ödeme yöntemini devredışı bıraktı. Peki, böylesine büyük bir karar neden alındı? Bildiğiniz gibi Apple, App Store‘da satılan oyun ve uygulamalardan belli bir komisyon alıyor. Bu komisyon uygulama içi satın alma seçeneklerinde de uygulanıyor.

Örneğin; Tidal’ın sitesinde aylık üyelik 14,99 TL iken, bu üyeliği iTunes üzerinden başlatırsanız aylık 20,99 TL ödemeniz gerekiyor. Çünkü Apple bu aradaki farktan komisyonunu alıyor. Muhtemelen dizi ve film platformu da bu komisyonu ödememek için bu ödeme yöntemini iptal etti.

Apple iPhone XS Max inceleme. Yaklaşık 11 bin liralık telefon

İlerleyen yıllarda bazı ülkeler için Netflix’in sadece mobil cihaz üyeliği aktif olacağı söyleniyordu. Sadece mobil için daha uygun plan sunmayı planlayan firma, ödeme yöntemini sadece sitesi üzerinden kabul edecek gibi görünüyor.

Netflix

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler