Ana SayfaAppleApp Store gelirleri Apple'ın yüzünü güldürdü!

App Store gelirleri Apple’ın yüzünü güldürdü!

2019 yılına ait App Store gelirleri açıklandı. Apple, uygulama ve oyun satışından kasasını ağzına kadar doldurmuş. İşte detaylar.

Apple, 2019 yılına ait verilerini açıklamaya başladı. Dünyanın en popüler mobil mağazası olan App Store gelirleri ile Apple’ın yüzünü fazlasıyla güldürüyor. 2019 yılında uygulama ve oyun satışları ile kasasını dolduran Cupertinolu teknoloji devi, bu başarısını 2020’de de devam ettirecek gibi görünüyor.

Açıklanan verilere göre; Apple 2019 yılında geliştiricilerine 40 milyar dolardan fazla ödeme yapmış. Bu ödemeden ise Apple tam tamında 413 milyar dolar gelir elde etmiş. Bu gelirin 61 milyar doları dijital ürünler ve diğer servislere ait.

12 yıldır hizmet veren App Store, açıldığından bu zamana kadar geliştiricilerine toplamda 155 milyar dolardan fazla ödeme yapmış.

iPhone 12 tasarımı iPhone 4’e benzeyebilir!

Apple ayrıca uygulama içerisinde yer alan reklamlardan da 45 milyar dolar gelir elde etmiş. 2019 yılıda App Store’dan toplamda 519 milyar dolar gelir elde eden Cupertinolu firma, en büyük karı Çin’de elde etmiş. Çinli kullanıcılar uygulama ve oyunlara 2019’da tam 246 milyar dolar harcamış.

Bu gelirler içerisinde uygulama, oyun, abonelik, uygulama içi satın alma ve reklam gelirlerin dahil olduğunu belirtelim.

App Store gelirleri

2020 yılında karantina sürecinden dolayı insanların eve kapanması ile mobil cihazların kullanımı hatrı sayılır bir şekilde artmıştı. Kullanıcılar bu süreçte vakit geçirmek için bir dizi oyun ve uygulama satın aldı. Apple’ın koronavirüs salgınından da karlı çıkacağı ve toplamda 519 milyar dolar olan gelirini bu yıl 600 milyar doların üzerine taşıyacağını düşünüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting