Apple Türkiye pazarı için nabız yokluyor

iPhone 14 Pro kablosuz şarj sorunu yaşıyor

Ülkemizdeki fiyat kalibresini bir hayli yükselten Apple, satmayan ya da az satan ürünlerini Türkiye’den çıkarmaya hazırlanıyor. Bir başka söylenti ise Apple’ın Türkiye gibi pahalı olduğu pazarlara özel cihazlar geliştirmesi. İşte tüm detaylar.

Apple Türkiye pazarı için nabız yokluyor. Akıllı telefon pazarındaki hakim isimlerden biri olan Apple, ülkemizdeki gücünü günden güne yitiyor. Çok değil birkaç yıl önce daha doğrusu iPhone X’in arifesinde Apple Türkiye’de hayli güçlü bir konumdaydı.

Apple Türkiye 1

Pek çok kişi yeni çıkan iPhone modellerini çıkar çıkmaz alıyordu. Bunu sokaklara çıktığınızda da net bir şekilde gözlemleyebiliyordunuz. Fakat zamanla çok şey değişti. Artık insanlar yeni çıkan iPhone modellerini hemen alamıyorlar. Hatta zamanla da alamıyorlar.

Örneğin iPhone 14 modelleri ülkemizde satışa çıkalı hayli süre geçti. Fakat bu süreye rağmen bu cihazlar hala yaygın bir şekilde kullanılmıyor. Çünkü absürt derecede pahalı.

Tim Cook

Apple Türkiye pazarı için nabız yokluyor

Örneğin iPhone 11 belli bir süre 7500 TL gibi kalibresine göre uygun bir fiyatla satılıyordu. O dönemde en çok satan üst segment modellerden birisi de iPhone 11 olmuştu. Fakat şimdiye geldiğimizde işlerin biraz daha farklı olduğunu görüyoruz.

Çünkü iPhone 11’in devamı niteliğinde gelen iPhone 14 bile 31.000 TL civarında fiyatlardan satılıyor. Dolayısıyla kimse basit bir telefon için bu kadar çok para ödemek istemiyor.

apple mağazası türkiye1

Şu aralar sabit olan döviz kuruna rağmen Apple’ın bu yüksek fiyatlarda diretiyor olması fazlasıyla saçma diyebiliriz. Eğer böyle giderse Apple Türkiye pazarından tamamen silinecektir.

3 ay kadar pil ömrü olan Lenovo Klavya-Mouse seti tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir