Apple artık Türkiye’de çok fazla satmıyor

Apple iPhone 12 mini üretiminin durdurulduğu bildirildi

Fiyat seviyesi normal ve kabul edilebilir düzeyin hayli üzerine çıkan Apple, artık Türkiye pazarında eskisi kadar popüler değil. Peki bu durum düzelecek mi? İşte detaylar.

Apple artık Türkiye’de çok fazla satmıyor. Akıllı telefon pazarındaki hakim isimlerden biri olan Apple, ülkemizdeki gücünü günden güne yitiyor. Çok değil birkaç yıl önce daha doğrusu iPhone X’in arifesinde Apple Türkiye’de hayli güçlü bir konumdaydı.

Pek çok kişi yeni çıkan iPhone modellerini çıkar çıkmaz alıyordu. Bunu sokaklara çıktığınızda da net bir şekilde gözlemleyebiliyordunuz. Fakat zamanla çok şey değişti. Artık insanlar yeni çıkan iPhone modellerini hemen alamıyorlar. Hatta zamanla da alamıyorlar.

Örneğin iPhone 12 modelleri ülkemizde satışa çıkalı hayli süre geçti. Fakat bu süreye rağmen bu cihazlar hala yaygın bir şekilde kullanılmıyor. Çünkü son derecede pahalı.

iPhone 12 serisi ile büyük başarı elde etti! Şirket 100 milyon satışa ulaştı

Apple artık Türkiye’de çok fazla satmıyor

Örneğin iPhone 11 belli bir süre 7500 TL gibi kalibresine göre uygun bir fiyatla satılıyordu. O dönemde en çok satan üst segment modellerden birisi de iPhone 11 olmuştu. Fakat şimdiye geldiğimizde işlerin biraz daha farklı olduğunu görüyoruz.

Çünkü iPhone 11’in devamı niteliğinde gelen iPhone 12 bile 11.000 TL civarında fiyatlardan satılıyor. Dolayısıyla kimse basit bir telefon için bu kadar çok para ödemek istemiyor.

Şu aralar düşen döviz kuruna rağmen Apple’ın bu yüksek fiyatlarda diretiyor olması fazlasıyla saçma diyebiliriz.

Sosyal medyada ciddi cezalarla karşılaşabilirsiniz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir