Ana SayfaGenelApple, patent ihlali nedeniyle dava edildi

Apple, patent ihlali nedeniyle dava edildi

Apple akıllı saatler, Otomatik Kilit Açma adı verilen Apple ekosistemine bağlı benzersiz bir işlevsellik sunuyor. Bu özelliği kullanarak kullanıcılar, parola veya Face ID’ye ihtiyaç duymadan Macbook’larının ve iPhone’larının kilidini kolayca açabilir. Bu özellik ilk olarak şirket tarafından Haziran 2016’da duyuruldu.

Son gelen bilgilere göre SmartWatch MobileConcepts LLC adlı bir şirket, Cupertino devi Apple’ı Otomatik Kilit Açma özelliğiyle ilgili patent ihlali gerekçesiyle dava ediyor. SmartWatch MobileConcepts LLC şirketinin bahsettiği patent , “Giyilebilir Cihaz Kullanıcılarının Güvenli Elektronik Sistemlere Erişimini Sağlamak için Sistemler, Yöntemler ve Aparatlar” başlıklı 10,362,480 numaralı patenttir. Patent, firma tarafından Ortiz ailesinin üyelerinden alındı.

Apple

Rapora göre bu, Cupertino devinin bir anlaşma veya yasal bir anlaşmazlık yoluyla bir miktar nakit ödemesini sağlamak için yapılan bir patent trolling örneği gibi görünüyor. Farkında olmayanlar için, patent trolü,  para kazanmak için patentleri ve mahkeme sistemini kullanan  bir işletmeyi tanımlamak için kullanılan  aşağılayıcı bir terimdir.

Bununla birlikte, yukarıda belirtilen patent 11 Ağustos 2016’da Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) sunulduğundan SmartWatch MobileConcepts LLC için işler planlandığı gibi gitmeyebilir, oysa Apple bu özelliği WWDC 2016’da duyurmuştur. 13 ila 17 Haziran, patentin dosyalanmasından neredeyse iki ay önce. Mahkemenin bu konuda nasıl karar vereceğini göreceğiz.

 

iPhone 14 serisi önemli ön kamera geliştirmeleriyle gelecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting