OnePlus 5T Patent İhlali Yapmış

oneplus 5t main 1200x630 c ar1.91

OnePlus 5T, Çinli şirketin yüz tanıma özelliğine sahip ilk akıllı telefonu olarak piyasaya sürülmüş ve hayli övgü toplamıştı. OnePlus’ın diğer akıllı telefonlarına da koymak istediği yüzü tarayan kilit açma özelliği Face Unlock ile patent ihlali yaptığı iddia edildi.

OnePlus 5T’nin Face Unlock özelliği patent ihlali yapmış olabilir

Bir biyometrik güvenlik firması olan SensibleVision, telefonda kullanılan Face Unlock özelliğiyle 5T’nin patent ihlali yapmış olduğunu öne sürdü. SensibleVision’ın CEO’su George Brostoff, MySmartPrice isimli teknoloji sitesine verdiği röportajda birden fazla patent ihlali ihtimalini dile getirdi. OnePlus ile herhangi bir anlaşmaları bulunmadığının altını çizen CEO, olayı detaylı olarak incelediklerini belirtti.

SensibleVision henüz Çinli şirketi dava etmedi. Ve anlaşılan o ki dava etse bile sonuç alması hayli zor. Zira patentler alındıkları yerler içinde geçerli oluyor. ABD merkezli bir şirket olan SensibleVision aynı patentlere Çin’de de sahip değilse haklı çıkması pek olası değil.

OnePlus 5T, Çinli şirketin yüz tanıma özelliğine sahip ilk akıllı telefonu olarak piyasaya sürülmüş ve hayli övgü toplamıştı. OnePlus'ın diğer akıllı telefonlarına da koymak istediği yüzü tarayan kilit açma özelliği Face Unlock ile patent ihlali yaptığı iddia edildi.

Huawei’nin Honor X Serisinden Büyük Başarı