Ana SayfaAppleApple Nintendo Switch tarzında bir konsol geliştirecek

Apple Nintendo Switch tarzında bir konsol geliştirecek

Bir dönem Apple’ın konsol sektörüne gireceğine dair bazı söylentiler vardı. Şimdilerde bu söylentiler tekrardan alevlendi. İşte konu ile ilgili tüm ayrıntılar.

Apple Nintendo Switch tarzında bir konsol geliştirecek. Akıllı telefon sektöründeki önemli oyunculardan biri olan Apple pek çok farklı kategoride boy gösteriyor. Genele bakıldığı zaman Apple’ın dizüstü bilgisayarlardan, akıllı saatlere ve hatta akıllı hoparlörlere uzanan geniş bir ürün yelpazesinin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Eğer söylentiler doğru çıkarsa Apple önümüzdeki süreçte bu ürün yelpazesine bir yenisini daha ekleyecek. Son sızıntılara göre Apple tekrardan yeni bir konsol üzerinde çalışıyor. Peki Apple’ın yeni konsolu oyunculara neler vaat edecek?

Apple Nintendo Switch tarzında bir konsol geliştirecek

Apple sektördeki iki dev ismin hibriti şeklinde bir konsol tasarlayacak. Cupertino merkezli şirketin tasarladığı konsolun, Nintendo Switch gibi mobil ve PlayStation 5 kadar güçlü olacağı iddia ediliyor.

Malum Nintendo Switch’in en çok eleştirilen özelliği güçsüz bir yapıda olması. Hatta sırf bu yüzden pek çok 3. parti yapımcı bu konsola mesafeli duruyor. Buna rağmen Switch satışları son derece iyi gidiyor.

Bu durumu değerlendiren Apple, güçlü bir el konsoluyla Switch’in karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ayrıca bu güçlü konsolun Apple’ın gelecekteki AR / VR projesi için de önemli bir rol oynayacağı söyleniyor.

Covid-19 sürecinin Apple’ın konsol gelişim sürecine zarar verdiği de iddialar arasında. Yani konsolun hala tanıtılmamış olması, covid-19 sürecine bağlandığını söyleyebiliriz.

Instagram yeni özelliğiyle kullanıcıları uyaracak: “Mola ver”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU