Ana SayfaGenelInstagram yeni özelliğiyle kullanıcıları uyaracak: “Mola ver”

Instagram yeni özelliğiyle kullanıcıları uyaracak: “Mola ver”

Instagram yeni özelliğiyle birlikte kullanıcıları uzun kullanımlar için uyaracak. Özellikle son dönemlerde bu özelliğe daha fazla ihtiyaç var gibi görünüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en yaygın sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram yeni özelliğiyle geldi. Şirketin üst düzey yöneticilerinden yapılan açıklamaya göre bu özellik daha çok uygulamayı sık kullanan kişilere yönelik olacak. Kullanıcıların böylece uzun zamanlar uygulamada harcaması engellenmiş olacak.

Şirketin üst düzey yöneticilerinden bir tanesi olan Nick Clegg yeni gelecek olan “mola ver” özelliğinden bahsetti. Ona göre bu özellik sayesinde kullanıcıların vaktinin önemli bir bölümünü burada geçirmesi engellenmiş olacak.

Instagram yeni özelliğiyle daha fazla kullanıcı dostu olacak

Hatırlayacağınız üzere Instagram ile ilgili çok fazla iddia ortaya atılmıştı. Hatta geçtiğimiz günlerde önemli bir araştırmanın gizlendiği bile iddia edildi. Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının kızların psikolojisini bozduğu söylenmişti.

Instagram yeni özelliğiyle

Instagram gibi uygulamalarda harcanan süre bazen gereğinden fazla olabiliyor. Bunu engellemek için yeni bazı önlemler alınıyor. Ancak tek değişiklik bu olmayacak. Başka bazı özelliklere de yer verildi. Mesela kullanıcılar sürekli aynı içeriklere bakıyorsa ona başka içerikler de önerilecek. Böylece çeşitlilik amaçlanıyor. Instagram yeni özelliğiyle bunları sağlayacak.

En beğenilen sosyal medya siteleri bakın hangileri oldu: Büyük sürpriz

Sürekli aynı içeriklere bakan kullanıcılar bir süre sonra bir kırılmaz döngüye düşebiliyor. Hem mola ver özelliği hem de sürekli aynı içeriklerin gösterilmemesi büyük bir katkı sunacak gibi görünüyor. Özellikle bağımlılık derecesinde Instagram kullananlar için bu özellik büyük bir avantaj olacak. Aksi halde Instagram ve Facebook ile alakalı çok fazla dava bile açılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU