Apple miniLED ekran için 2024’ü bekliyor

iPhone kullananlar yüksek

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni miniLED ekran teknolojisini 2024 yılında kullanıma sunmayı planladığı iddia ediliyor. Bu sayede Apple’ın Samsung’a olan ihtiyacının da büyük ölçüde azalması söz konusu. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Apple miniLED ekran için 2024’ü bekliyor. Teknoloji sektöründeki yenilikçi adımları ile tanınan Apple, uzun bir süredir mini LED teknolojisi üzerinde çalışıyor. Şimdiye kadar Apple’ın bazı cihazlarında bu teknolojiyi kullanacağına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Fakat bu söylentilerin hepsi asılsız çıktı.

Lakin Apple’a yakın analistlerin belirttiğine göre Cupertino merkezli şirket bu teknoloji için geri sayıma geçmiş durumda.

iPhone 14

Son dönemde ufak da olsa bir büyüme yaşayan tablet sektöründe lider konumda yer alan Apple, yeni mini LED teknolojisine sahip iPad’i için tüm çalışmaları tamamladı.

Apple miniLED ekran için 2024’ü bekliyor

Aslında geçen yılın başlarında da Apple’ın tanıtacağı iPad modellerinde yeni ekran teknolojisine yer verebileceği iddia edilmişti. Fakat tanıtılan hiç bir iPad modelinde bu teknoloji kullanılmadı.

apple ipad

Şimdi ise Cupertino merkezli şirketin 2024’ün başlarında tanıtacağı yeni iPad modelinde bu teknolojiye yer vereceği kesinleşmiş durumda.

Sızdırılan son raporlarda tüm testlerin tamamladığı ve 2024’te tanıtılacak olan en az 1 iPad modelinde yeni ekran teknolojisinin kullanılacağı belirtiliyor.

iPhone 14 Pro kablosuz şarj sorunu yaşıyor

mini LED teknolojisi ile birlikte iPad’in sunduğu pil ömrü de önemli ölçüde artacaktır. Ayrıca kullanıcılar çok daha canlı bir ekrana sahip olacaklar.

Tabi ki şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Şimdilik bunların tümü birer söylentiden ibaret. Hali hazırda Apple tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

Apple 2022 App Store Ödülleri açıklandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir