En güvenli kripto para borsası hangisi?

Kripto para piyasaları kripto madenci

Son dönemde kripto para borsalarında büyük bir kaos havası hakim. Bölgesel değil, devasa hacme sahip büyük borsalar bile birer birer iflaslarını açıklıyorlar. Peki böyle bir ortamda en güvenilir borsa hangisi? İşte bu sorunun yanıtı.

En güvenli kripto para borsası hangisi? Kripto paralar üzerine olan ilgi 2021 ve 2022 ile birlikte adeta tavan yaptı. Sadece Türkiye için değil dünya için de benzer bir durum söz konusu. Özellikle Bitcoin üzerine yapılan yatırımlar ve televizyonda çıkan haberler insanların kripto paralardan daha da haberdar olmalarını sağladı.

Bitcoin boğa koşusu

Elbette kripto paralar yalnızca Bitcoin’den ibaret değil. Günümüzde Bitcoin haricinde işlem gören pek çok altcoin bulunuyor. Zaten bir kere kripto paralarla ilgilenmeye başladığınızda bunların hepsini öyle ya da böyle öğrenmiş oluyorsunuz. Peki gelelim en önemli soruya. Türkiye’de kripto paralar üzerinde işlem yapabilmek için en güvenilir adres neresi?

Para kripto para birimleri ve madencilik

En güvenli kripto para borsası hangisi?

Hali hazırda Türkiye’de kripto para alanında faaliyet gösteren pek çok borsa mevcut. Fakat bunlardan en duyulmuş olanları Paribu, BTC Türk ve Binance diyebiliriz.

Şimdi gelelim en güvenilir olanına. Genel olarak internet üzerindeki yorumlara baktığımızda Paribu ve BTC Türk tarafında özellikle kripto para transferlerine ilişkin çok fazla şikayet olduğunu görüyoruz.

340 milyon sterlin değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Ayrıca Paribu ve BTC Türk’te ani dalgalanmalarda sistemin çöktüğüne ya da tamamen kapandığına dair iddialar da mevcut. Kısacası bu 3 isimde ibrenin ağırlıklı olarak Binance’dan yana olduğu söylenebilir. Elbette burada tercih kullanıcılara kalmış durumda.

Siber güvenlik konusunda yerliliğe destek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir