Ana SayfaGenelApple M2 Pro için kolları sıvadı!

Apple M2 Pro için kolları sıvadı!

Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen ve henüz tamamlanmasının üzerinden saatler geçen WWDC’de Apple tarafından tanıtılan M2 yonga setinin heyecanı bitmemişken, daha şimdiden M2 Pro haberleri gelmeye başladı.

Apple M2 Pro için kolları sıvadı! Apple’ın son zamanlarda en başarılı olduğu konuların başında hiç kuşkusuz M serisi yonga setleri geliyor. Apple ürünlerine hem performans hem verimlilik anlamında adeta çağ atlatan bu yeni yonga setleri, Amerikalı teknoloji devinin gurur kaynağı haline gelmiş durumda. Serinin en yeni modeli olan M2, çok değil daha birkaç gün önce Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen WWDC etkinliğinde tanıtılmış ve gerek özellikleri gerekse de performansıyla büyük alkış toplamıştı.

Apple M2 çipli dokuz Mac modelini test etmeye başladı

Teknoloji dünyasındaki hakim görüş, henüz tanıtımı üzerinden birkaç gün geçen yeni M serisi yonga seti varken, en azından birkaç ay boyunca bu konu hakkında yeni bir gelişmenin yaşanmayacağıydı ancak hiç de öyle olmadı.

https 2F2Fblueprint api production.s3.amazonaws.com2Fuploads2Fcard2Fimage2F4361882Fa0960817 8d67 4a74 9e56 693c1a74ee44

Apple M2 Pro için kolları sıvadı!

Apple’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Amerikalı teknoloji devi bu alandaki en büyük ortağı TSMC’ye M2 Pro isimli yeni yonga seti için sipariş verdi. İşin ilginci, yeni yonga seti selefi gibi 5nm teknolojisiyle değil çok daha verimli bir teknoloji olan 3nm ile üretilecek. Bunun anlamı M2 Pro’yı gördüğümüz cihazlar, seleflerine göre hem performans hem de verimlilik anlamında adeta sınıf atlamış olacaklar.

https 2F2Fblueprint api production.s3.amazonaws.com2Fuploads2Fcard2Fimage2F3327892Fb08fd5ef 1c80 4508 bf4d 9b766869ecc6

Tabi şu an için ne bu yonga setinin çıkış tarihi hakkında ne de bu yonga setinin kullanılacağı cihazların hangileri olduğu hususunda bir bilgi bulunmuyor. Ancak söylentiler başladığına göre, bu konular hakkında da yeni bilgilerin gelmesi yakın demektir.

Goat Simulator 3 PC, Xbox ve PlayStation’a geliyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting