Xiaomi MIUI 13 müjdesini verdi! Popüler modele geliyor

MIUI 13 yapısının detayları ortaya çıktı

Teknoloji dünyasının önemli aktörlerinden birisi olan Xiaomi, güncelleme desteği anlamında da kullanıcılarını memnun etmeye çalışıyor.

Xiaomi MIUI 13 müjdesini verdi! Popüler modele geliyor. Teknoloji sektörünün hemen her alanında faaliyetlerini sürdüren Xiaomi, akıllı telefon pazarında da en çok satış yapan firmaların başında geliyor. Donanımsal anlamda ürettiği iyi telefonlarını yazılım olarak da güçlü tutmaya çalışan Çinli şirket, MIUI 13 arayüz güncellemesini telefonlarına sunmayı sürdürüyor. Gelen haberler, şirketin popüler modellerinden birinin daha bu güncellemeye kavuştuğunu bizlere söylüyor. Dilerseniz vakit kaybetmeden haberimizin detaylarına geçelim.

MIUI 13 yapısının detayları ortaya çıktı

Xiaomi MIUI 13 müjdesini verdi! Popüler modele geliyor

Akıllı telefon sektörünün yükselen yıldızlarından olan Xiaomi, Redmi ve POCO modelleri ile beraber ürün farklılaştırması yaparak pazardaki payını arttırmayı başardı. İşte bunlardan birisi olan POCO X3 NFC isimli model için MIUI 13 güncellemesi servis edildi. Android 12 temelli olan bu güncelleme sayesinde cihazda pek çok yeniliğin ortaya çıkacağını ifade edebiliriz. Söz konusu telefonun 2022 yılının sonlarında tanıtılacak olan MIUI 14 için de şanslı olduğunu söylemek mümkün.

MIUI 13

POCO X3 NFC özellikleri

Gücünü Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilen Snapdragon 732G işlemcisinden alan POCO X3 NFC, 6 GB RAM  ve 128 GB dahili depolama alanı ile beraber geliyor. 1080 x 2400 piksel çözünürlükte olan 6.67 inçlik bir ekrana sahip olan model, suya dayanıklı olduğunu da kanıtlıyor.

Xiaomi MIUI 13 geliyor! İşte detaylar

5.160 mAh’lik pil sayesinde kullanıcıların şarj anlamında pek bir sıkıntı yaşamayacağını da söylemek mümkün. Sırt kısmında 64MP + 13MP + 2MP + 2 MP olmak üzere dörtlü kamera kurulumu bulunan cihazın selfie kamerası ise 20MP’lik ve oldukça da iyi bir deneyim sunuyor.

Elon Musk Twitter’ı sahtekârlıkla suçladı