Apple kendi çalışanlarına mesaj gönderdi: Gerçekten özgürler mi

Apple, Tesla'nın Autopilot yazılımı direktörünü işe aldı

Apple kendi çalışanlarına son derece önemli bir mesaj gönderdi. Bu mesajda çalışanlara önemli bir özgürlük sunuldu. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

ABD’li teknoloji devi Apple kendi çalışanlarına mesaj gönderdi. Bu mesaj büyük tartışmalara neden oldu. Bildiğiniz üzere Apple, 2016 yılından beri kendi çalışanlarının eşit ücret aldığını açıkladı. Fakat eski bir Apple çalışanı tarafından yapılan açıklamalara göre bu doğru değil.

ABD şirketler konusunda son derece farklı bir sisteme sahip. Mesela şirket içerisinde herhangi bir şeyleri açıklamanız suç olarak kabul edilebiliyor. Bu aynı zamanda şirket içi bazı gizli bilgilerin başka kaynaklara aktarılması anlamı bile oluşturabiliyor. Aynı zamanda şirkette çalışanlara büyük bir özgürlük sunulmak isteniyor.

Apple kendi çalışanlarına maaş ve iş koşulları konusunda karışmayacak

Ortaya çıkan son detaylara göre Apple maaşlar ve iş koşulları hakkında şirket çalışanlarının konuşabileceğini söyledi. Normalde bu tür konular şirket içi gizli bilgiler olarak görülebiliyor. Elbette burada tamamen katı bir gizlilikten bahsetmek mümkün değil. Bunun yerine daha çok tercih edilmiyor diyebiliriz.

Apple kendi çalışanlarına

Birçok çalışan şirket ile problem yaşamamak için bu konulara dikkat ediyor. Maaşlar ve iş koşulları Apple çalışanları tarafından pek dile getirilmiyor. Tim Cook tarafından Apple çalışanlarına gönderilen mesajda iş ve maaş konusunda konuşmalarında herhangi bir sakınca olmadığı ifade edildi. Apple kendi çalışanlarına böylece özgürlük sunmak istiyor.

Uzay istasyonu çöp krizi ile karşı karşıya: Çin roket patlattı

Her ne kadar bu tam olarak özgürlük sayılmasa bile yine de birçok marka çalışanlarını böyle bir özgürlükten bile mahrum bırakabiliyor. Yani bazı markalarda işler çok sıkı tutuluyor. Peki sizce Apple bünyesinde çalışanlar tüm şirket içi iş koşullarını dışarıya aktarmalı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir