Apple kablosuz şarj tarafında eşsiz bir teknoloji üzerinde çalışıyor

AirPower

Cupertino merkezli şirket, kablosuz şarj teknolojilerini geliştirmek için kolları sıvamış durumda. Sızdırılan bilgilere göre Apple önümüzdeki yıl eşsiz bir şarj teknolojisi tanıtacak. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Apple kablosuz şarj konusunda kararlı görünüyor. Apple’ın uzun bir süredir gündemde tuttuğu ancak beklenen son adımın bir türlü atılamadığı ve tabi doğal olarak sonunda da iptal olduğu duyurulan AirPower projesi, Amerikalı şirketin “çoklu kablosuz şarj istasyonu” fikrini de tamamen iptal ettiği anlamına gelmiyor.

airpower donanım günlüğü

Bugün Apple’a yakınlığıyla bilinen kaynaklardan servis edilen haberlere göre, dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Amerikalı şirket, birden fazla Apple cihazını aynı anda şarj edebilecek bir şarj ünitesi üzerinde çalışmaya devam ediyor.

appledan iphone 14 kullanicilarina usb c mujdesi

Apple kablosuz şarj konusunda kararlı görünüyor

Bununla birlikte şirketin, endüksiyon destekli bir cihaz olması beklenen bu yeni ünite ile birlikte herkesi şaşırtacak ve Xiaomi Mi Air Charge benzeri endüksiyonsuz ve tamamen kablosuz çalışan bir port ile de sahnelere çıkabileceği konuşuluyor. Üstelik Apple’ın tek sürprizi de bu değil.

AirPower

Uzun bir süredir Android cihazlarda gördüğümüz ve “ters kablosuz şarj” ismi verilen telefonun saati, ya da saatin kulaklığı şarj etme özelliğinin Apple cihazlar için de kullanıma sunulması bekleniyor. Bununla birlikte gerek çoklu şarj ünitesinin gerekse de ters kablosuz şarj özelliklerinin tam olarak ne zaman Apple kullanıcılarının beğenisine sunulacağı da bu cihazların fiyat baremlerinin hangi aralıkta olacağı da, şu an için belli değil.

Samsung 2022’yi kötü bir performansla kapatıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir