Ana sayfa Apple Apple kablosuz şarj için kolları sıvadı!

Apple kablosuz şarj için kolları sıvadı!

Uzun zamandır Apple tarafından beklenen adım sonunda atılmış gibi duruyor. Firma kablosuz şarj teknolojisi için dikkat çeken bir hamle yaptı. İşte detaylar.

Android cephesinde hatta Windows Phone tarafında bile uzun zaman önce kullanıma sunulan kablosuz şarj teknolojisi sonunda Apple’a da geliyor. Bu konuda sıkça eleştirilen firma, sonunda eleştirileri dikkat almış olabilir.

Apple kablosuz şarjda geçiş yapıyor!

The Verge isimli haber sitesinin iddiasına göre Apple, kablosuz şarj teknolojisi geliştirmek için bu konuda iki yeni uzmanı bünyesine kattı. Kablosuz şarj konusunda iki uzmanı uBeam’den kendisine transfer eden firma, bu konuda resmi bir açıklama yapmadı ancak bu detay LinkedIn isimli sosyal platform sayesinde ortaya çıktı.

Birkaç ay önce Bloomberg tarafından gündeme getirilen bu konuda açıklığa kavuştu. Bir süredir beklenen hamle sonunda yapılmış olabilir. Ancak tahmin edilen tarih biraz uzak. İddiaya göre kablosuz şarj teknolojisi bu yıla yetişmeyecek ve 2017 yılında duyurulacak iPhone modeli için hazırlanacak.

Burada dikkat çeken detay ise temassız kablosuz şarj teknolojisi. Yani Apple alıştığımız Qi standardındaki şarj teknolojisini bir adım daha ödeye götürebilir ve şarj standına telefon değmeden şarj etmenin bir yolu üzerinde çalışabilir. Ultrasonik dalgalardan bahsediliyor. Bu konuda laboratuvar ortamında yapılan deneyler olduğu biliniyor. Dalgaların belirli bir alanda elektrik iletmesi ile şarj mümkün olabilir. Konu hakkındaki detaylar henüz gizemini koruyor.

Google I/O 2016’dan neler bekliyoruz?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler