Apple iOS 16.6 önemli bir özellik sunacak

apple

Geçen yılın sonunda Apple, şirketin güvenliği üst düzeye taşımayı sağlayan bir aracı olan iMessage Contact Key Verification’ı duyurdu.Şimdi bu özellik iOS 16.6 ile gelebilir. İşte tüm detaylar.

O zamanlar Apple, güvenlik özelliğinin 2023’te geleceğine söz vermişti. Şimdi, WWDC 2023’ün başlamasına iki haftadan biraz daha uzun bir süre kala, görünüşe göre iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması, iOS 16.6 ile piyasaya sürülebilir.vİlk olarak MacRumors tarafından bildirildiği üzere, Apple Cuma günü ilk iOS 16.6 beta sürümünü sunmaya başladı ve sürümün eklediği özellikler arasında iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması da bulunuyor. Ayarlar uygulamasındaki yeni bir seçenek, Apple’ın araç üzerinde çalıştığını gösteriyor, ancak şimdilik, Kişi Anahtarı Doğrulaması’nın etkinleştirilmesi özelliği etkinleştirmiyor gibi görünüyor. MacRumors, bunun şirketin iMessage İletişim Anahtarı Doğrulamasını henüz tam olarak uygulamamış olmasından kaynaklanabileceğini düşünüyor.

apple

iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması geldiğinde, bir iMessage görüşmesindeki herkesin bu özelliği etkinleştirmiş olması koşuluyla, Apple birisinin hesaba hileli bir cihaz eklediğini algıladığında otomatik bir uyarı gönderecek. Şirket, aktivistleri, hükümet yetkililerini ve gazetecileri devlet destekli bilgisayar korsanlarından koruyan özelliği yakında sunacak. Bu, şirketin tüm dikkatini iOS 17’ye çevirmeden önce iOS 16’ya eklemesi beklenen son özelliklerden biri. Güncellemeler ile kullanıcılarına oldukça önemli detaylar sunan şirket bu özellik ile de güncelliği üst üzeye taşıyacak diyebiliriz. Özellik yakında tüm cihazlara sunulacak.

ASUS yeni taşınabilir monitörü ile tüm dengeleri değiştirebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir