Ana SayfaAppleApple HomePod ürünlerine yenilerini eklemeye hazırlanıyor

Apple HomePod ürünlerine yenilerini eklemeye hazırlanıyor

Apple HomePod ürünlerine yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Şu anda dört farklı HomePod modeli hazırlık aşamasında.

Son yıllarda daha yaygın hale gelen akıllı ev sistemleri, Apple’ın da gelecek planları arasında yer alıyor. Bildiğiniz gibi Apple HomePod cihazları ile halihazırda bu alanda bulunuyor. Ancak Amazon Echo ve Google Nest gibi ciddi rakiplerle yarışıyor. Bu yüzden HomePod ürünlerinin yenilenmesi büyük önem taşıyor. Bu durumun farkında olan Apple, çok yakında yeni akıllı ev sistemi cihazları çıkarmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre Apple, dört farklı akıllı ev sistemi cihazı üzerinde çalışıyor. Bunlardan birinin de Amazon Echo Show’a rakip olacak bir cihaz olacağı söyleniyor.

Apple orijinal HomePod için bir yedek geliştiriyor

Bu dört cihazdan biri olmasına kesin gözüyle bakılan Apple HomePod 2’nin yan sıra yeni bir HomePod mini modelinin ve daha önce görmediğimiz iki yeni akıllı ev sistemi cihazının piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Amazon Echo Show’a rakip olması beklenen model de bu iki yeni Apple cihazından biri olacak.

Mark Gurman’a göre her ne kadar Apple dört, hatta belki daha fazla HomePod modeli üzerinde çalışıyor olsa da tüm bu modeller piyasaya sürülmeyebilir. Öte yandan Gurman, HomePod 2 ve HomePod mini’ye mutfakta kullanılacak bir akıllı ekran da eşlik edecek. Oturma odası için de bir Apple TV, kamera ve HomePod’a bağlanacak bir cihaz geliştirildiği söyleniyor. Amazon Echo Show’a benzeyen model, yanında iPad benzeri bir ekranı olan akıllı bir hoparlör olacak.

Şu ana kadar paylaşılan bilgilere göre HomePod 2, bu yılın son aylarında ya da 2023’ün ilk aylarında piyasaya sürülecek. Diğer modellerin çıkışı hakkında ise net bir bilgi bulunmuyor.

Elon Musk Twitter CEO’sunu açık oturumda yüzleşmeye çağırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting